Najtańsze samochody elektryczne

Najtańsze samochody elektryczne

Samochody elektryczne po długim czasie bycia zdeklasowanymi przez swoich spalinowych braci wracają do łask konsumentów i coraz częściej pojawiają się na ulicach nie tylko miast, ale również autostrad.
Rozwijająca się branża silników w pełni uzależnionych od prądu elektrycznego pozwala tym samochodom na zwiększanie swojego rzeczywistego zasięgu, przez co ich posiadacze nie są skazani na życie w sąsiedztwie specjalnych ładowarek. Również ceny tychże pojazdów zaczynają plasować się w bardzo interesujących przedziałach. W poniższym spisie przedstawiam najtańsze, jak również najłatwiej dostępne modele samochodów elektrycznych.

1. Nissan Leaf:

samochód eletrycznyJest to zdecydowanie najpopularniejszy model auta w pełni elektrycznego w naszym kraju. Cena najnowszych wersji Nissana Leaf sięga 150 tysięcy złotych, lecz pozwala on na przejechanie blisko 270 kilometrów na jednym ładowaniu. Starsze modele o nieco niższym zasięgu (od 140 do 240 kilometrów) wahają się w przedziałach od 45 tysięcy złotych za mocno wyeksploatowane sztuki do 100 tysięcy złotych za ledwo używane. Zdecydowaną zaletą Nissana Leaf jest jego dostępność oraz możliwość naprawy w warsztatach Nissana. Auto wielkością przypomina takie samochody jak Opel Corsa, Skoda Fabia, czy Toyota Yaris.

2. Mitsubishi i MiEV:

Jest to bardzo ciekawy model pod względem ekonomicznym, ponieważ cena najnowszych modeli sięga rzędu 160 tysięcy złotych, jednak koszt ładowania rekompensuje wszystko, gdyż zapłacimy maksymalnie 8 złotych za każde przejechane 100 kilometrów. Producent zapewnia o maksymalnym zasięgu tego auta, który oscyluje przy 160 kilometrach. Starsze i używane wersje Mitsubishi i MiEV pokonywać będą mniejszy dystans, lecz budżet jaki będziemy musieli zainwestować w te modele zaczyna się od 25 tysięcy złotych (wersja z roku 2011).

3. Fiat 500e:

Fiat 500e to kolejny fenomen wśród samochodów w pełni elektrycznych, ponieważ jest to najtańszy model tego rodzaju aut, jaki możemy nabyć wprost od producenta, a swoimi wynikami nie odbiega od pozostałych obecnych na liście. Cena za najnowszą wersję z możliwością szybkiego ładowania to okolice 130 tysięcy złotych (bez takiej możliwości 80-90 tysięcy złotych). Zasięg, jaki pokonać może Fiat 500e to 160 kilometrów na jednym ładowaniu. Wersje nieco starsze i używane jak zwykle tracą na zasięgu, ale również na cenie, więc spokojnie można znaleźć egzemplarze, których koszt zaczynać będzie się od 50 tysięcy złotych.

4. Hyundai IONIQ Electric:

ładowanie samochodu eletrycznegoCeny tego modelu wprost od producenta zaczynają się od 170 tysięcy złotych, a dystans jaki można nim pokonać to blisko 280 kilometrów na jednym ładowaniu. Niestety te plusy rekompensuje jedna wada, a mianowicie Hyundai IONIQ Electric jest bardzo ciężko dostępny i okres jaki trzeba odczekać na jego otrzymanie od momentu zamówienia może sięgać nawet jednego roku. Starsze wersje oczywiście znajdziemy już na polskim rynku w nieco niższych cenach, ale o wyższym stopniu wyeksploatowania. Ceny za roczniki 2016/17 zaczynają się od 60 tysięcy złotych.

5. Renault Zoe:

Samochód wyglądem przypominający Toyotę Yaris, a popularnością bijący na głowę wszystkie auta elektryczne w Europie. Ceny katalogowe wynoszą około 140 tysięcy złotych, a zapewnieniem producenta jest to, że realny zasięg tego modelu to 300 kilometrów. Na polskim rynku można znaleźć starsze wersje o niskim poziomie zużycia w cenach zaczynających się od 100 tysięcy złotych. Bardziej zużyte egzemplarze oscylować będą w okolicach od 50 tysięcy złotych.
Wiadomym jest, że to początek kariery samochodów elektrycznych, które dopiero zaczynają zyskiwać na popularności. Pomaga im w tym ciągły rozwój technologii, a więc już w niedalekiej przyszłości zasięgi tych aut poszybują w górę, a zależność między ceną a osiągami danego modelu stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij