Jak ułatwić sobie pracę zdalną w czasach pandemii? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów!

Pandemia koronawirusa chyba każdemu dała się we znaki. Negatywnie wpływa ona nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Także wielu przedsiębiorców czy szeregowych pracowników odczuło ją już aż na zbyt „mocno”. Coraz więcej osób pracuje zdalnie i wbrew pozorom wcale nie jest z tego powodu zachwycona. Praca zdalna nie zawsze jest łatwa, szczególnie jeżeli ma się w domu dzieci, czy trzeba zorganizować domowe życie. Ale w myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać, przedstawimy Wam kilka sprawdzonych sposobów dzięki, którym ułatwicie sobie pracę zdalną w tych dziwnych czasach.

Kubek z kawą to podstawa

Dzień należy rozpoczynać o tej samej porze, jak wcześniej, gdy chodziliście do pracy. Tylko jeżeli nie zmienicie swoich nawyków, nie odczujecie aż nadto zmiany. Niestety wiele osób popełnia ten sam błąd i sądząc, że praca zdalna jest łatwiejsza, bo wykonuje się ją w domu wstaje dużo później, a przez to ma problemy z wyrobieniem się ze wszystkimi zadaniami. A więc pamiętajcie, aby wstawać rano, następnie zjeść pożywne śniadanie i przejść do pracy. Na pewno możemy Wam polecić wypicie dobrej i dużej kawy. Ale zamiast na wynos, przygotujcie ją w ekspresie. Gdy kawa już gotowa, pozostaje zrobić kilka łyków i można przejść do pracy.

Szybki Internet ma znaczenie

Pracując zdalnie trzeba posiadać dobre łącze internetowe. A więc Internet powinien być szybki i nie zacinać się. Dlatego warto wybrać dobrego dostawcę, a jeżeli to konieczne, wymienić go na nowego. Niestety jeżeli Internet będzie słaby, to zwyczajnie ciężko będzie się Wam pracowało, a jeżeli do tego macie dzieci, to zarówno ich lekcje online, jak i Wasza praca może być pełna zakłóceń. Jak znaleźć dobry Internet? W Białymstoku działa firma Koba, która takowy gwarantuje, oczywiście najlepiej wejść na stronę, by dowiedzieć się więcej. Przypominamy także o regularnym aktualizowaniu komputera. Jeżeli jeszcze nie macie, to wybierzcie dobry program antywirusowy, bo jest on ważny, szczególnie jeżeli w swojej pracy używacie danych wrażliwych bądź macie dostęp do służbowego konta.

Dobrze zorganizuj czas

Każdy rodzic wie, jak ważne jest organizowanie czasu swojemu dziecku. Ale w obecnych czasach wszystko wydaje się trudniejsze. Cóż, aktualnie dzieci mają naukę zdalną, która wygląda jak wygląda, a po takich lekcjach zaczynają się nudzić. A przecież Wy pracując, nie możecie pozwolić sobie na ciągłe przerwy. Dlatego powinniście dobrze zorganizować rodzinny czas. Jeżeli Wasze dzieci są już w wieku szkolnym, to powinny otrzymać małe obowiązki, których wykonanie zajęłoby im trochę czasu. A gdy Wasze dzieciaki są już raczej nastolatkami, to im także obowiązki się przydadzą, bo inaczej będą spędzać czas, grając na smartfonie. Kluczowe znaczenie ma tutaj współpraca obojga rodziców. Jeżeli jeden pracuje na zmiany, to w wolnym czasie może przejąć więcej obowiązków, podczas gdy rodzic pracujący zdalnie będzie wykonywał powierzone zadania. Tutaj mamy dla Was jeszcze jedną radę, a dokładnie taką, która dotyczy przygotowywania posiłków. Otóż pamiętajcie, żeby obiady przygotowywać na kilka dni, dzięki temu zaoszczędzicie trochę czasu. Absolutnie nie polecamy Wam jedzenie śmieciowego, bo nie tylko przytyjecie, ale i możecie mieć problemy z koncentracją.

Znajdź chwilę dla siebie

Pracując w domu wbrew pozorom ma się często mniej czasu dla siebie, a wynika to z faktu, że dochodzi nam więcej domowych obowiązków. A jeżeli do tego dodamy to, iż dzieci także uczą się w domu, to poza gotowaniem, sprzątaniem, pracą, dochodzi jeszcze rozwiązywanie problemów i waśni. Nadmiar czasu spędzony w domu niestety sprzyja konfliktom. Ale, nawet mając nadmiar obowiązków, trzeba znaleźć chwilę dla siebie. Wystarczy choćby 15 minut, by poczuć różnicę i lepiej się poczuć. Ten kwadrans wykorzystajcie na wyciszenie się czy poczytanie książki. Dobrze sprawdza się też kąpiel w bąbelkach.

Praca zdalna wcale nie jest taka łatwa, bo wymaga samozaparcia, dużej dawki dyscypliny, ale i świetnej organizacji czasu. Warto więc tak planować czas, aby znaleźć choć chwilę dla siebie. Na pewno wczesne wstawanie, kubek z mocną kawą, szybkie łącze internetowe i cierpliwość są niezbędne, aby podołać temu wszystkiemu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij