Szukasz pracy w Białymstoku? Sprawdź, jak nie dać się oszukać

Ofert pracy w Białymstoku jest pod dostatkiem, więc pracownicy większości branż nie mają trudności ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia. Jednakże zwłaszcza na niedoświadczonych kandydatów czyha kilka pułapek. Nieuczciwe firmy próbują wykorzystać ufność potencjalnych pracowników, proponując zajęcia niezgodne z prawem lub wyłudzając pieniądze od osób nieświadomych i mających dobre intencje. Kto może liczyć na dobrą pracę w Białymstoku? Jak nie dać się oszukać nieuczciwym pracodawcom?

W jakich branżach w Białymstoku najłatwiej znaleźć pracę?

Stosunkowo wysoki poziom bezrobocia w Białymstoku wynika najczęściej z kwalifikacji mieszkańców nieodpowiadających wymogom pracodawców, a także ze świadomego rezygnowania z zatrudnienia, np. na rzecz zajęcia się domem. Zwłaszcza osoby młode, które właśnie podejmują decyzje dot. swojej przyszłej kariery zawodowej, powinny mieć świadomość, jakie wykształcenie i umiejętności będą stanowić gwarancję znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy w Białymstoku.

Nieustannym zapotrzebowaniem na pracowników odznaczają się branże: IT, budowlana, motoryzacyjna, medyczna, edukacyjna oraz leśna. To kompetencje w tych obszarach są najbardziej pożądane na białostockim rynku pracy. Nie brakuje również ofert dla kierowców, krawców, operatorów maszyn, piekarzy i cukierników, kurierów, dostawców i listonoszy, a także pracowników obsługi klienta oraz robotników fizycznych.

Gdzie szukać uczciwych pracodawców?

Zdecydowana większość osób poszukujących pracy robi to za pośrednictwem Internetu. I całkiem słusznie, ponieważ to właśnie sieć www jest obecnie najskuteczniejszym medium do kontaktu między potencjalnym pracodawcą a pracownikiem. Gdzie najlepiej szukać pracy w Internecie?

Ostrożność zachować należy zwłaszcza w stosunku do anonimowych ogłoszeń zamieszczanych na grupach w mediach społecznościowych. To tutaj istnieje największe ryzyko oszustwa, ponieważ dzięki zakładaniu licznych fałszywych kont, przestępcy internetowi pozostają często nieuchwytni.

Lepiej skorzystać ze sprawdzonego portalu, specjalizującego się w publikowaniu ogłoszeń o pracę – a takim właśnie jest GoWork. Kandydaci znajdą tutaj zarówno oferty zatrudnienia, które mogą dostosować do swoich wymogów za pomocą kilku przydatnych filtrów, ale także opinie o pracodawcach. Są one wiarygodne, ponieważ przedsiębiorca nie ma możliwości ich usuwania (co może bez problemu robić np. na swoin fanpage’u na Facebooku). Ma natomiast opcję skomentowania niepochlebnego wpisu i przedstawienia swoich racji.

Aktualnych oferta pracy w Białymstoku, pochodzących od zweryfikowanych pracodawców, szukaj na https://www.gowork.pl/praca/bialystok;l.

​Po czym poznać, że pracodawca próbuje cię oszukać?

Nie każdą próbę oszustwa można od razu wytropić, jednak istnieją sygnały, które powinny skłonić do głębszej analizy niektórych ofert o pracę. Co może świadczyć o tym, że oferta pracy nie jest uczciwa?

Anonimowa oferta. Uczciwy pracodawca nie powinien mieć problemu z ujawnieniem swoich danych.

Brak widełek cenowych. Jeśli w ogłoszeniu wiele jest na temat oczekiwań, ale nic o tym, ile zarobisz, to prawdopodobnie pracodawca nie ma wiele do zaoferowania.

Podejrzanie wysokie zarobki. Widząc ogłoszenie o pracy po kilka godzin w tygodniu mającej przynieść kilkanaście tysięcy dochodu (i to bez żadnych wymogów i doświadczenia), możesz mieć pewność, że nie ma w nim ani słowa prawdy.

Prośba o wykonanie przelewu. Jeżeli pracodawca poprosi cię o zrobienie przelewu weryfikacyjnego na niewielką kwotę, za pośrednictwem przesłanego linku – jest to z całą pewnością próba wyłudzenia twoich haseł za pomocą oprogramowania szpiegowskiego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij