dobry dietetyk Kielce

Dieta lecząca raka – czy jest skuteczna, czy to kolejny mit? Poznajcie tylko sprawdzone informacje!

Coraz więcej osób choruje na raka, a według naukowców z roku na rok ta liczba będzie tylko się zwiększać. Wielu chorych szuka alternatywnych metod terapii. Tutaj pojawiają się pytania: czy jest coś takiego jak dieta lecząca raka? Czy jest skuteczna, czy to kolejny mit? Poznajcie sprawdzone informacje.

Dieta zamiast chemioterapii – prawda czy fałsz?

Choć mamy XXI wiek to nadal najskuteczniejszą metodą leczenia raka jest chemioterapia połączona często z radioterapią. Choć takie leczenie jest uciążliwe dla chorych i bardzo trudne, a niekiedy też bolesne, to w wielu przypadkach przynosi ono doskonałe efekty. Ale chorzy szukają często innych sposobów, choćby leczenia raka dietą. W sieci można zaleźć informacje, że leczenie olejem i białym serem jest skuteczne, ale można też przeczytać, że mniszek lekarski zmniejsza, a nawet likwiduje guzy. Ale to wszystko jest nieprawdą. Nie ma czegoś takiego jak dieta lecząca nowotwory i absolutnie nie należy wierzyć w takie mity. Tylko leczenie prowadzone przez zespół lekarzy, a więc onkologów i radioterapeutów może wyleczyć z raka. Wiele osób żeruje na chorych onkologicznie i próbuje sprzedać im drogie preparaty, reklamując je jako skuteczne, ale tak naprawdę są one szkodliwe bądź neutralne dla organizmu.

Słowa lekarzy dają do myślenia

Lekarze są negatywnie nastawieni do tez wygłaszanych przez “szarlatanów” czy inne osoby, które uważają, że potrafią wyleczyć raka dietą czy ziołami. Na pytania czy zioła mogą leczyć z raka otrzymaliśmy bardzo rzeczową odpowiedź, która daje do myślenia. Otóż leczenie onkologiczne jest bardzo drogie, ale też skuteczne, a zioła są tanie, choćby mniszek lekarski, zatem jeżeli zioła byłyby skuteczne, to lekarze rozdawaliby je pacjentom, a nie kierowali na radioterapię czy chemioterapię. Oznacza to więc, że nie należy próbować alternatywnych metod, tylko trzeba słuchać się specjalistów, którzy dobierają metodą do danego typu nowotworu. Od razu pragniemy też obalić mit, jakoby wynaleziono skuteczny lek na raka, ale koncerny farmaceutyczne nadal go nie udostępniają, aby zarabiać na chemioterapii. Pomyślcie tylko, gdyby był taki lek to czy miliarder Steven Jobs zmarłby na raka trzustki?

Czy dieta jest ważna w leczeniu raka? dobry dietetyk Kielce

Oczywiście, że dieta jest ważna, ale nie leczy raka, a jej celem jest wzmocnienie organizmu do walki z tą ciężką chorobą. Oznacza to więc, że chorzy powinni zdrowo się odżywiać, ale dieta powinna być też zbilansowana, aby poprawiać wyniki krwi, które często nie są dobre na skutek leczenie chemią. Dieta powinna być przygotowana przez specjalistów, nie należy natomiast samodzielnie wprowadzać choćby diety keto czy wege, która może zaszkodzić i wywołać szereg dodatkowych objawów ubocznych. Można wybrać się do dobrego dietetyka. W Kielcach znajduje się gabinet dietetyczny Perfekcyjna Linia, ale pamiętajcie, że decyzję o wprowadzeniu określonej diety zawsze trzeba omawiać z lekarzem prowadzącym.

Jedzenie pomaga, choć nie leczy

Choć dla wielu osób może być to trudne do zaakceptowania, to jednak chorując na raka, muszą poddać się ciężkiemu leczeniu. Na szczęście jest coraz więcej środków farmakologicznych, które zmniejszają negatywne skutki chemioterapii. Tutaj bez dwóch zdań trzeba słuchać lekarzy i ich rad. Oczywiście podczas leczenia i po trzeba pamiętać o zdrowej diecie, choć ona Was nie wyleczy, ale pozwoli choć trochę lepiej się poczuć. Trzeba także zadbać o swoje zdrowie psychiczne, stąd nie można bać się rozmów na temat choroby i jeżeli uważacie, że nie dajecie sobie już rady i choroba Was przytłacza, to koniecznie udajcie się do psychoonkologa czy psychiatry. Poszukajcie tez grup wsparcia, gdzie możecie porozmawiać z innymi chorymi, ale też poznać osoby, które wygrały z tą chorobą. Zatem nie możecie się poddawać, a swoją chorobę traktujcie jako przejściowy okres w życiu, choć trudny, to jednak w końcu minie.

Nie wierzcie w diety leczące raka czy suplementy, które zmniejszą guzy. Nie ma czego takiego, są natomiast nieuczciwi ludzie, którzy chcą zarabiać na chorych. Ale Wy musicie wiedzieć, że leczenie, a nie suplementy czy zioła przynoszą efekty. Zatem czas zakasać rękawy i zawalczyć o siebie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij