Wymarzone wesele we Wrocławiu. Czy warto zdecydować się na kredyt, czy lepiej oszczędzać?

Przychodzi ten dzień, że para postanawia wziąć ślub i wyprawić wesele. O ile sam ślub nie jest tak dużym kosztem, tak już wesele, zwłaszcza w dużym mieście, takim jak Wrocław, poważnie może nadszarpnąć budżet. Można na ten dzień oszczędzać przez kilka lat albo wziąć kredyt. Które rozwiązanie lepiej się sprawdzi?

Oszacuj wszystkie koszty wesela samodzielnie lub wspólnie z doradcą finansowym

Ile kredytu będzie potrzebne? Czy będzie go trzeba spłacać jeszcze długo po weselu? Na pewno w dokonaniu trafnego wyboru pomoże doradca finansowy. Wrocław jest miastem, gdzie koszty od osoby w przypadku wesela na pewno są wyższe niż w miejscowościach położonych w pobliżu. Nawet jeśli ceremonia odbywa się w stolicy Dolnego Śląska, warto rozważyć, czy nie lepiej wesele urządzić kilkanaście kilometrów dalej i zapewnić transport gościom, bo koszty mogą się okazać niższe. O to na pewno zapyta doradca kredytowy. Wrocław, choć oferuje wiele atrakcji i duże lokale, nawet na kilkuset gości, to jednak takie znajdziesz również na prowincji. Ważna będzie nie tylko sala, ale również pozostałe wydatki. Musicie bardzo dokładnie wszystko wyszczególnić i dobrze oszacować koszty. Wspólnie z ekspertem finansowym z Wrocławia zrównoważycie budżet, by kredyt nie przewyższył Waszych możliwości. Oszczędzając, chce się wszystko dopiąć na ostatni guzik i nawet nie myśli się o innych opcjach, czyli rezygnacji z planu maksimum. Nie ma w tym nic złego, jeśli zaciskanie pasa nie trwa kilka lat i ciągle się nie przeciąga, a ślubu i wesela nie przekłada się z roku na rok. Jeśli chcesz przeczytać więcej na temat organizacji i finansowania wesela, wejdź na stronę: https://strefa.biz/biznes/kredyt-na-wesele-jakie-koszty-wesela/.

Wylicz, ile zwróci Ci się po weselu, czyli sprawdź, czy nie będziesz dłużej spłacać kredytu

Jeśli zaoszczędziliście i byliście wytrwali, to stracicie oszczędności, ale nieco zyskacie, w końcu najczęstszymi prezentami są te kopertowe. A co jeśli wybiera się kredyty? Wrocław jest miastem, gdzie wiele osób, idąc na wesele, trzyma się zasady, że trzeba dać od osoby przynajmniej tyle, by zwróciło się za miejsce. Nieco więcej zyskuje się od chrzestnych czy rodziców. W związku z tym, jeśli kredyt jest zaciągany jedynie na opłacenie sali weselnej, to zdecydowanie się zwróci, nawet z nawiązką. Gdy przyszli państwo młodzi zdają sobie sprawę, że mają hojnych krewnych, nie muszą aż tak bardzo powściągać swoich planów, jeśli chodzi o kwotę kredytowania.

Oszczędzanie vs kredytowanie – co ostatecznie bardziej się opłaca, gdy szykujesz się do ślubu i wesela?

Jeśli nie chcecie czekać ze ślubem i weselem kilka lat, bo np. znaleźliście korzystny termin na wynajęcie sali weselnej, to zdecydowanie wzięcie kredytu będzie dobrym wyborem, a w zbilansowaniu kosztów pomoże ekspert finansowy. Wrocław to wprawdzie miasto, gdzie często sale weselne trzeba zamawiać nawet 2-3 lata wcześniej, ale trzeba przyznać, że w związku z pandemią nieco się to zmieniło. Można też szukać wcześniejszego terminu w tygodniu, bo jednak te weekendowe są zwykle bardziej oblegane. Ponadto w przypadku kredytowania możecie się na nie zdecydować stosunkowo późno, wtedy gdy konieczne będzie uiszczenie opłat, a wcześniej troszkę zaoszczędzić. Warto zatem połączyć oszczędzanie z kredytowaniem. To będzie optymalne rozwiązanie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij