Kredyty Frankowe w Polsce: Najnowsze Aktualności i Profesjonalna Pomoc od Kancelarii Explico

Kredyty frankowe od dawna stanowią temat gorących dyskusji i sporów prawnych w Polsce. Chociaż były one atrakcyjnym wyborem dla wielu kredytobiorców ze względu na niższe raty w porównaniu z kredytami w złotówkach, to ryzyko związane z wahaniem kursu franka szwajcarskiego pozostawiało wiele pytań bez odpowiedzi. Jednak ostatnie wydarzenia na rynku kredytów frankowych oraz wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) rzuciły nowe światło na tę kwestię.

Ochrona Kredytobiorców – Wyrok TSUE

Najnowszy wyrok TSUE z dnia 12 stycznia 2024 roku w sprawie C-488/23 to znaczący krok w ochronie praw kredytobiorców korzystających z kredytów frankowych. Wyrok ten dotyczył prób banków, które dążyły do uzyskania rekompensaty w postaci sądowej waloryzacji kapitału udzielonego w ramach umowy kredytu hipotecznego po jej unieważnieniu. Trybunał jednoznacznie orzekł, że banki nie mają prawa tego robić, jeśli umowa kredytowa została uznana za nieważną z powodu zawarcia w niej nieuczciwych warunków. To kluczowa ochrona dla kredytobiorców, wyjaśniając, że banki nie mogą domagać się dodatkowych opłat po unieważnieniu umowy.

Kancelaria Explico – Profesjonalna Pomoc i Doświadczenie

W celu lepszego zrozumienia obecnej sytuacji na rynku kredytów frankowych w Polsce, skonsultowaliśmy się z Mateuszem Sitko, prawnikiem specjalizującym się w umowach frankowych w renomowanej Kancelarii Explico z Białegostoku. Kancelaria ta uważana jest za lidera w dziedzinie umów frankowych i jest znana z profesjonalizmu oraz skuteczności.

Mateusz Sitko, ekspert z Kancelarii Explico, komentuje wyrok TSUE: „To ważny moment dla kredytobiorców korzystających z kredytów frankowych. Wyrok TSUE potwierdza, że kredytobiorcy mają prawo do ochrony przed nieuczciwymi warunkami w umowach frankowych i nie muszą obawiać się dodatkowych opłat ze strony banków po unieważnieniu umowy.”

Kancelaria Explico, której Mateusz Sitko jest częścią, działa na polskim rynku prawnym od wielu lat, pomagając kredytobiorcom w rozwiązywaniu problemów związanych z umowami frankowymi. Dzięki zaawansowanej wiedzy prawników oraz dostosowaniu się do najnowszych przepisów prawnych, Kancelaria Explico z Białegostoku zapewnia profesjonalną pomoc w walce o prawa i sprawiedliwość dla kredytobiorców.

W obliczu zmieniającej się sytuacji na rynku kredytów frankowych, profesjonalna pomoc od tak cenionej kancelarii jak Explico staje się niezastąpiona dla wielu kredytobiorców w Polsce. Wspólnie z ekspertami prawnymi można efektywnie chronić swoje interesy i dążyć do sprawiedliwości w kontekście umów frankowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij