huśtawki dla dzieci

Jakie akcesoria i zabawki wybrać dla niemowląt?

Kiedy dziecko przychodzi na świat jest zainteresowane wszystkim, co dzieje się wokoło, jednak najbardziej interesuje je widok matczynej piersi lub butelki, a także zdrowy i spokojny sen. Z czasem jednak zaczyna zwracać uwagę na kolory i kształty, a także poznawać faktury. Warto zatem zastanowić się jakie akcesoria i zabawki wybrać dla niemowląt.

Huśtawki dla dzieci – umilają czas i pozwalają mieć maluchy na oku

Pierwsza propozycja to po prostu bujaczki. Takich akcesoriów właściwie można używać prawie od początku, bo podobnie jak foteliki samochodowe często są wyposażone w dodatkową wkładkę dla noworodka. Huśtawki dla dzieci mają stabilne stelaże. Wyposażone są bardzo często w pałąki, na których zawieszone są grzechotki, czy lusterka, wszystko, co może zainteresować dziecko. Huśtawki dla dzieci są zwykle wyposażone także we wgrane melodie i wibracje, które można uruchamiać na dołączonym do tego sprzętu panelu. Co ciekawe taki element może służyć do zabawy. Jednak dziecko znużone bodźcami może zdrzemnąć się w takiej huśtawce. Chwila na pewno nie zaszkodzi, jednak gdy dziecko zapadnie w głębszy sen, warto przenieść je do łóżeczka. Tu aby się nie obudziło na dobre potrzebne jest dodatkowe wspomaganie, a mianowicie szumiące misie.

Misie szumisie – zapewniają atrakcję do przytulania, ale i pomagają zasnąć

Przytulanki to te zabawki, które jako pierwsze trafiają do dziecięcego pokoju. Szczególną ich odmianą są misie szumisie. Te pluszaki mają wbudowany mechanizm wibracji, które mogą imitować dźwięk wód płodowych, bicia serca, czy szumu oceanu – wszystkiego, co może dziecko uspokoić. Włączenie urządzenia, a zarazem maskotki skutkuje tym, że dziecko coraz bardziej się wycisza, aż w końcu zasypia. Wibracje mają różne poziomy głośności i częstotliwości i dostrajają się do tego, czy dziecko się wybudza, czy zapada w głębszy sen. Dzięki temu nawet niemowlak ciągiem może przespać godzinę do dwóch godzin, co dla młodej mamy będzie prawdziwym luksusem, bo i ona będzie mogła odpocząć. Warto podkreślić, że po wyjęciu mechanizmu jest to po prostu piękna i poręczna przytulanka. Często dzieci się z nią nie rozstają i zabierają ze sobą wszędzie.

Maty sensoryczne – dziecko poznaje świat różnymi zmysłami

Kolejną zabawką, w którą warto zainwestować dla niemowlaka są maty sensoryczne. Sprawdzają się, gdy maluch zaczyna już interesować się różnymi kolorami, ale i fakturami. Takie prezenty są najlepszym wyborem, gdy dziecko potrafi już siedzieć. Ale na macie sensorycznej może bawić się też na leżąco. Mata może być wyposażona w elementy, które maluch może dosięgnąć rączkami, ale i nóżkami. W ten sposób ćwiczy też koordynację ruchową. Każdy element to inny dźwięk, ale i inna sygnalizacja świetlna. Poszczególne elementy różnią się ponadto fakturą. Należy bardzo uważać, by nie zafundować dziecku zbyt wielu bodźców naraz. Istnieje takie ryzyko w przypadku zabawek interaktywnych. Maty sensoryczne dziecko może badać siedząc, leżąc albo raczkując. To świetny wybór, gdy dziecko skończy pół roku.

Książeczki sensoryczne dla budowania więzi z maluchem

Warto postawić także na kolorowe książeczki, których dziecko może doświadczyć poprzez kolor, kształt, fakturę, a nawet zapach. Książeczki sensoryczne rozwijają dziecięcą wyobraźnię, ale i powodują, że może poznawać świat. Książeczki sensoryczne dla niemowląt mogą mięć formę miękkiej pianki, którą można postawić przy dziecku, by mogło eksplorować puszyste czy szeleszczące materiały, a także te bardzo gładkie. Dzięki książeczkom ze wbudowanym dźwiękiem można pomóc sobie w budowaniu emocji i lepszemu przekazywaniu danej historii dziecku.

Oczywiście z zabawek sprawdzą się także grzechotki, które zawsze można mieć pod ręką na spacerze w parku. Wśród akcesoriów nie może zabraknąć też kocyków niemowlęcych, na których dziecko może się bawić i którymi może się otulić. Ważne są także smoczki do uspokajania. W końcu w ten sposób można przynajmniej na chwilę odciągnąć dziecko od piersi czy butelki z mlekiem. Warto zacząć kompletować wyprawkę w ostatnim trymestrze i w tym czasie zaopatrzyć się w akcesoria dla niemowląt.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij