Wszystko co chcielibyście wiedzieć o fotelikach, a boicie się zapytać

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o fotelikach, a boicie się zapytać

Wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka ma duże znaczenie i wpływa na jego bezpieczeństwo. Jednak znalezienie odpowiedniego modelu nie jest łatwe, a w natłoku informacji trudno się zdecydować. Ponadto wiele z Was ma pytania, a jednocześnie do tej pory nie otrzymała na nie odpowiedzi, wszak korzystanie z forum dla matek jest jak rzucenie się na pożarcie lwa. Zatem w dzisiejszym tekście odpowiemy na najbardziej nurtujące Was pytania: wszystko co chcielibyście wiedzieć o fotelikach, a boicie się zapytać. Już teraz zdradzimy Wam, że dowiecie się więcej o fotelikach samochodowych 15-36 kg. A więc do dzieła.

Czy mogę kupić fotelik używany?

Zakup fotelika to niemal przedsięwzięcie pod kątem finansowym i logistycznym. Wszak znalezienie najlepszego nie jest łatwe. Ale niestety również finanse skłaniają do takich rozwiązań, by szukać modeli tanich. Tutaj też pojawia się pytanie, czy można zakupić fotelik używany. Jednak odpowiedź już nie jest tak klarowna jak pytanie. Wszystko zależy jaki to model i skąd chcecie go kupić. Tutaj musicie wiedzieć, że fotelik tak jak każda inna rzecz, czy sprzęt ma swój termin ważności. Ogólnie przyjmuje się, że nie należy kupować fotelika starszego niż 3 lata. Ponadto należy wiedzieć, że można kupić tylko fotelik z pewnego źródła, zatem z takiego, gdzie macie 100% pewności, że fotelik nie brał udziału w wypadku, czy kolizji. Wszak wtedy traci on swoje właściwości ochronne i stanowi zagrożenie dla dziecka w przypadku groźnej sytuacji na drodze.

Czy drogi fotelik jest lepszy?

Często przyjmuje się założenie, że droższe jest zawsze lepsze. Coś w tej zasadzie jest, jednak to nie sama cena sprawia, że fotelik jest „dobry bądź zły”. Tutaj znaczenie ma sam jego rodzaj. Otóż poleca się możliwie jak najdłużej przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy, a więc pierwszy fotelik powinien być z grupy 0. Ponadto należy sprawdzić jak dany model wypadł z testach zderzeniowych. W tym przypadku ilość otrzymanych gwiazdek ma znaczenie. Warto jeszcze zwrócić uwagę na wyniki testów ADAC, OEAMTC, AA i ANWB. Konieczne są także dodatkowe zabezpieczenia w postaci ochrony bocznej, czy też ochrony kręgów szyjnych. Ponadto materiał, z którego fotelik został wykonany powinien być możliwie najdelikatniejszy i absolutnie nie może podrażniać delikatnej skóry dziecka. Za dobre rzeczy trzeba zapłacić i tak też jest w przypadku fotelików. Te lepsze i posiadające odpowiednie zabezpieczenia są zwyczajnie droższe.

Gdzie kupować fotelik samochodowy?

To pytanie jest bardzo częste, ale nadal odpowiedzi jakie można na nie uzyskać nie są najlepsze. Fotelików samochodowych absolutnie nie należy kupować na bazarach, wszak nie wiecie z jakiego źródła one pochodzą. O ile kupowanie jedzenia w supermarkecie jest w porządku, tak kupowanie fotelika absolutnie jest zabronione. W dużych sklepach nacisk kładziony jest na niską cenę, a zatem i niską jakość, a tego przecież należy unikać. Najlepiej kupować foteliki w sklepach, które prowadzą sprzedaż tylko produktów dla dzieci. Tutaj można wybrać zakupy online, dzięki temu możecie przeczytać całą specyfikacje i jednocześnie porównać różne modele w celu znalezienia najlepszego. Oczywiście warto wybrać się do salonu, gdyż fotelik musi pasować do kanapy w samochodzie, a to nie zawsze jest oczywiste. Można też skorzystać ze specyfikacji dostępnej online, w której często producenci podają marki i modele , z którymi fotelik będzie kompatybilny, albo zapytać konsultanta. Jednak zawsze trzeba to sprawdzić.

15-36 kg – fotelik samochodowy dla 3 latka. Czy to dobry wybór?

Wielu rodziców ma problem, jaki wybrać fotelik dla 3 letniego dziecka. Otóż w tym wieku staje się ono najbardziej ruchliwe i jednocześnie niecierpliwe. Tutaj najlepiej sprawdzi się 15-36 kg fotelik samochodowy, który dedykowany jest dla dzieci od około 3 lat. Zapinane są już pasem samochodowym. Warto przy wyborze pamiętać, aby taki foteli posiadał zabezpieczenia boczne. Pamiętajcie też, aby odpowiednio ustawić zagłówek, dzięki temu dziecku będzie wygodnie.
Na zakończenie pamiętajcie, że absolutnie nie można przewozić dziecka do lat 3 bez fotelika, jednocześnie powyżej tego wieku jest to możliwe, jeżeli macie trójkę dzieci, a tylko dwa foteliki mieszczą się do samochodu. Warto również wiedzieć, że przy wyborze fotelika należy głównie kierować się wzrostem dziecka. A więc dzieci, które nie osiągnęły 1,5 metra muszą być przewożone w foteliku. Ponadto zakup takiego z grupy łączonej nie jest polecany przez specjalistów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij