Jak zarządzać swoim czasem, by mieć chwilę dla siebie, a przy tym zdrowo żyć?

Życie w XXI wieku ma wiele zalet, ale też wad. Jedną z wad jest permanentny brak czasu niemal na wszystko. Można czasem dojść do wniosku, że większość z nas tylko pracuje, śpi i je. A gdzie w tym wszystkim czas dla siebie? Dziś podpowiemy Wam jak skutecznie zarządzać czasem i mieć chwilę dla siebie, a przy tym wszystkim zdrowo żyć.

Jak skutecznie zarządzać czasem?

Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi, która będzie pasować wszystkim. Każdy z Was powinien pamiętać, że trzeba brać na siebie tylko tyle obowiązków ilu jest się w stanie sprostać. Nie można więc brać na siebie nawału pracy tylko po to, aby komuś się przypodobać. Do tego musicie pamiętać, że znalezienie czasu dla siebie jest wręcz koniecznością. Oczywiście w obecnych czasach jest to nader trudne, ale z drugiej strony całkiem możliwe. Wystarczy tylko wprowadzenie małych zmian, które sprawią, że zyskacie ten czas. Pomyślcie tylko, że wielu z nas spędza dosyć dużo czasu na gotowaniu, tym bardziej, gdy chce się zdrowo odżywiać. Ale przecież można ułatwić sobie życie. Dobrym wyborem jest zamówienie cateringu dietetycznego. Dania są smaczne, zdrowe, a przy tym lekkostrawne. Dzięki temu macie pewność, że będziecie zdrowo się odżywiać, ale znajdziecie też czas dla siebie, który możecie przecież wykorzystać na jakieś przyjemności. Catering dietetyczny w Warszawie, Katowicach czy Krakowie jest łatwo dostępny. Ale na szczęście i mieszkańcy mniejszych miast mogą cieszyć się jego smakiem, wszak wiele firm oferuje swoje usługi nie tylko w dużych miastach, ale też miasteczkach.

Wysypiaj się, a nie oglądaj nocą tv

Czasami każdy z nas popełnia taki błąd, że zamiast wyspać się woli oglądać nocą tv, a rankiem narzeka na niewyspanie. Ale przecież można to zmienić. Wystarczy tylko wyrobić sobie zdrową rutynę, czyli chodzić spać zawsze o podobnej godzinie, jednocześnie w żadnym wypadku nie włączać tv. Jeżeli macie problem z zaśnięciem, to przed spaniem wypijcie filiżankę miętowej herbaty i włączcie sobie dźwięki przyrody, które ułatwiają zasypianie. Pamiętajcie, że gdy będziecie się wysypiać Wasze samopoczucie będzie zdecydowanie lepsze, a Wy przestaniecie narzekać na ciągłe zmęczenie. Nie trzeba wcale spać 8 godzin, bo można wyspać się, śpiąc 7 godzin czy nawet 6. Liczy się w dużej mierze jakość snu, bo można spać i 9 godzin, a ciągle przy tym chodzić niewyspanym, co w dużej mierze może wynikać z faktu, że chodzicie spać o 2 w nocy, a to skutkuje przestawieniem rytmu dobowego, co powoduje duże problemy z zaśnięciem. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie absolutnie nie objadajcie się przed spaniem, bo to także utrudnia zasypianie.

Jak być aktywnym, mając mało czasu?

W zdrowy styl życia poza zdrową dietą wpisuje się też aktywność fizyczna. Jednak znalezienie na nią czasu bywa trudne. W końcu mało kto ma tyle motywacji, by wstawać wcześniej czy też po pracy iść np. biegać. Ale z drugiej strony można wykazać się odrobiną pomysłowości i być aktywnym np., w drodze do pracy. Wystarczy tylko zamienić samochód na rower i właśnie na jednośladzie dojeżdżać do pracy. Nie tylko zrobicie w ten sposób wiele dobrego dla siebie, ale też sporo zaoszczędzicie. Jeżeli sprawdzaliście dziś cenę paliwa, to wiecie o czym mówimy. Do tego zamiast windy wybierajcie schody. A jeżeli dojeżdżacie do pracy autobusem, to wysiądźcie przystanek wcześniej i przespacerujcie się. W teorii wydaje się to małą zmianą, a daje naprawdę duże efekty. Czas najwyższy zadbać o siebie i aktywność fizyczna jest w tym przypadku niezbędna.

Czas dla siebie

Nie wystarczy tylko zdrowo jeść i być aktywnym. Trzeba też mieć czas dla siebie na swoje przyjemności. Warto znaleźć sobie hobby, które rzeczywiście sprawiać będzie przyjemność. Codziennie należy też zrobić coś miłego dla siebie. Nie można cały czas potrzeb innych przedkładać nad swoimi. Zdecydowanie lepiej jest postawić na siebie. Róbcie więc to, co sprawia Wam przyjemność i pozwala się maksymalnie zrelaksować. Możecie zapisać się na kurs tańca czy też wybrać się na kurs rysunku – tak naprawdę nie ma znaczenie co to jest, ważne jest, by Wam się podobało.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij