Jak zaplanować kempingowe wakacje, ale jesienią w kilku krokach?

Bez wątpienia caravaning stał się jedną z ulubionych rozrywek wielu Polaków. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji udać się na urlop, bo w miesiącach wakacyjnych mieliście zbyt wiele obowiązków zawodowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować wakacje kempingowe jesienią. W końcu, choć aura nas nie rozpieszcza, to jednak i tak mamy co robić i co zobaczyć, wszak jest tyle pięknych miejsc w Polsce i różnych innych zakątkach Europy, a jesienią ruch turystyczny jest mniejszy, co będzie Wam odpowiadało jeśli nie lubicie tłumów. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak przygotować się do takich jesiennych wakacji.

Po pierwsze: wybierzcie cel podróży i zaktualizuj swój GPS, wybierz też kilka atrakcji

Wakacje kempingowe trzeba odpowiednio zaplanować, zatem na samym początku musicie zastanowić się jaki kierunek obieracie, czy będziecie jeździć po Polsce czy po Europie. Musicie też wziąć pod uwagę to, że jest jesień, zatem widmo kolejnej falii epidemii koronawirusa jest już na horyzoncie, a w Polsce już ma miejsce. Zatem jeśli zdarzy się lockdown, to przemieszczanie się będzie ograniczone, co wpłynie także na Wasze wakacje w Europie. Oczywiście możecie zdecydować się na rejon, gdzie wyszczepialność jest duża, zatem mało prawdopodobne jest, że rząd owego kraju zdecyduje się na lockdown. W końcu zarówno we Francji, we Włoszech, jak i w Portugalii procent osób zaszczepionych to około 80% lub ponad 80%, zatem znacznie więcej niż w Polsce, stąd też obawy o lockdown mniejsze. Paradoksalnie kierunek europejski może okazać się trafiony. Pamiętaj o zaktualizowaniu map w GPS, aby mieć pewność, że bez przeszkód dotrzesz do celu podróży. Zaplanuj też kilka atrakcji po drodze oraz kilka na miejscu, czy też wakacje objazdowe po różnych miastach.

Po drugie: zaplanujcie wspólny czas na deszczową pogodę, czyli zaopatrz się w planszówki

Nie codziennie będziecie wysiadać z kampera i zwiedzać. Mogą się też zdarzyć dni na łonie natury, a także zaplanowana wycieczka w góry, która nie dojdzie do skutku z powodu gorszej aury. Zatem w takim przypadku musicie mieć przygotowany plan B. A będą nim planszówki. W przyczepie kempingowej macie zapewne wygodny stolik i ławę bądź krzesła zatem warunki do rozgrywki Jenga, Monopolu, czy szachów są bardzo dobre. Jeśli macie zamontowane panele fotowoltaiczne i laptopa ze sobą, a także dostęp do sieci, to oczywiście możecie odpalić sobie wieczorem film na Netflixie czy innej platformie streamingowej.

Po trzecie: zdecydujcie czy będziecie gotować samodzielnie czy stołować się w restauracji i spakujcie przedsionek do przyczepy kempingowej

Na pewno jesienią pogoda nie nastraja do długiego przebywania na zewnątrz. Jednak przedsionek do przyczepy kempingowej może się Wam przydać. Rano wypijecie w kurkach kawę na zewnątrz, a wieczorem urządzicie sobie kolację w zamkniętym przedsionku. Musicie jeszcze zaplanować czy obiady będziecie jeść w restauracjach czy gotować sami. Jedzenia nie opłaca się brać zbyt wiele, wszak gdziekolwiek się udacie, sklepy stoją przed Wami otworem. Taki dodatkowy element może mieć wiele zalet. Jeśli będzie deszczowo to krótki stretching można wykonać w przedsionku, jeśli rozłożycie wykładzinę, to możecie nawet urządzić sobie wieczór z muzyką i tańcem.

Po czwarte: spakujcie niezbędne rzeczy, w tym peleryny i bieliznę termoaktywną

Jesień często zaskakuje nas aurą, dlatego spakowanie się na wyjazd będzie pewnym wyzwaniem. Na pewno warto mieć ze sobą przynajmniej dwie kurtki, w razie gdyby jedna zupełnie przemokła. Oczywiście dobrze, by było do tego nie dopuścić i wybrać model z dodatkową membraną i ochroną przeciwdeszczową. Sprawdzą się też peleryny oraz ciepła bielizna termoaktywna, wszak ranki mogą być naprawdę chłodne. Na pewno trzeba spakować głównie luźne ciuchy, no chyba że planujecie jakąś szczególną atrakcję w czasie podróży, jak pójście do opery czy na balet.

Przygotowanie do jesiennego wyjazdu de facto niewiele różni się od tego w innych porach roku. Musicie jeszcze pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego samochodu i samej przyczepy, aby nic na drodze Was nie zaskoczyło.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij