Zorganizowanie podróży to nie tylko wybór miejsca, środka komunikacji czy zakup biletów. Ważnym elementem jest spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy. Na rynku jest bardzo dużo gadżetów podróżnych, które ułatwiają pakowanie się, zorganizowanie się i całą podróż. Niezależnie od tego na jak długo wybieramy się w podróż, mogą one się przydać. Bez wielu z nich można sobie poradzić, ale wiele z nich zdecydowanie pomoże w sytuacjach stresowych, a i mogą uchronić przed niepotrzebnymi kosztami.

Przydatne podróżne gadżety

brązowa torba podróżnaPodróż samolotem jest dość stresująca, bo bagaż musi być odpowiednich rozmiarów, a także mieć odpowiednią wagę. Zbyt duża waga walizki powoduje, że musimy więcej zapłacić za nadbagaż. Nie są to kwoty małe, zwłaszcza za granicą. Jeśli na przykład kupimy sporo pamiątek na wakacjach, stanie się on dużo cięższy niż przed wyjazdem. Warto zatem mieć przy sobie wagę bagażową, aby dobrze przygotować walizkę do odprawy na lotnisku. Wagę kupimy raz, ale zwróci nam się to wiele razy. Być może ograniczymy nasz bagaż kilka razy i nie będziemy zaskoczeni dodatkową opłatą.

Kolejnym ciekawym gadżetem podróżnym jest adapter, który można stosować w większości krajów na świecie. Niestety nie w każdym miejscu na Ziemi gniazdka są takie same. Potrzebny jest zatem adapter, który zastąpi nam gniazdko, które zastaliśmy, abyśmy mogli korzystać z każdego urządzenia, które przywieziemy ze sobą.

turysta w górachGadżety przydatne do pakowania do przezroczysta kosmetyczka oraz buteleczki o pojemności 100ml. Do kosmetyczki możemy zapakować wszystkie płynne kosmetyki i inne płynne akcesoria, aby w trakcie przechodzenia przez bramki łatwiej było skontrolować co mamy w bagażu podręcznym i czy pojemniki nie przekraczają dozwolonej pojemności 100ml.

Dla pływających i nurkujących, którzy chcą mieć elektronikę przy sobie lub pływają łódką i jest takie zagrożenie, że wpadną do wody, poleca się wodoszczelne etui. Można do niego włożyć smartfon, tablet, iPad lub inne mniejsze urządzenia mobilne, podręczne.

Podróżny zestaw do szycia wydaje się niepotrzebny dla osób, które nie interesują się krawiectwem, ale w wielu sytuacjach może nas uratować. Zdarte kolana, podarta przez przypadek kurtka mogą zostać uratowane przez małe zszycie. Czasami nie mamy okazji zmienić ubrania, a zdarta odzież może nawet przeszkodzić w dalszej podróży. Zaszyć można również kieszenie jak się podziurawią lub jak będziemy coś chcieli przewieźć w sposób bezpieczny. Taki rodzaj zabezpieczenia kieszeni czy przegródek może się przydać.

Jak wybrać odpowiednie gadżety podróżne?

Wybór gadżetów podróżnych nie może polegać na tym, że wybieramy wszystko, co jest dostępne na rynku. Zbyt duża ilość akcesoriów powiększy nasz bagaż, co wcale nie poprawi komfortu podróży. Warto wybierać te najbardziej potrzebne, które rzeczywiście użyjemy. Trzeba też zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których są wykonane gadżety podróżne, ponieważ narażone one będą na wiele czynników zewnętrznych.

Podróżne akcesoria mogą być też dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, która często podróżuje lub planuje wycieczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj