pośrednictwo nieruchomości warszawa

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Sprzedaż mieszkania nie jest łatwa. Owszem mówi się, że rynek nieruchomości obecnie przechodzi prawdziwy bum, ale jakość mało się mówi, iż największe zapotrzebowanie jest na nowe lokale, a niekoniecznie te z rynku wtórnego. Dlatego też, choć w teorii cena metra kwadratowego mieszkania idzie do góry, to nijak nie przekłada się to na właścicieli mieszkań z rynku wtórnego, którzy nadal mają duży problem ze sprzedaniem swojej nieruchomości. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam zasady, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży i dzięki temu zyskać większą szansę na zarobek.

Oczekiwania klientów

Na początek musicie pamiętać, że cena mieszkania musi być uczciwa. To jest taka, że Wam będzie opłacać, się sprzedać lokum, ale i nabywcy będą zadowoleni. Owszem ceny mieszań znacząco poszły w górę, tyle tylko, że dotyczy to nowych mieszkań, zatem Wy nie możecie ustalać ceny, biorąc pod uwagę za ile metr kwadratowy sprzedają deweloperzy. Jednocześnie na cenę wpływa także lokalizacja. Na pewno droższe mieszkania są w centrum niż na obrzeżach. Jednocześnie musicie też pamiętać, że aktualnie oczekiwania klientów wyglądają nieco inaczej. Otóż wiele osób szukając mieszkania szuka takiego, które nadaje się od razu do zamieszkania, a to oznacza, że mieszkania do remontu zdecydowanie gorzej się sprzedają. Teraz czas uświadomić sobie, co kryje się pod stwierdzeniem „mieszkanie do zamieszkania od razu”. Otóż nie wystarczy tylko, że w domu są meble kuchenne w zabudowie czy panele na podłodze, jeżeli te materiały nie są najmodniejsze czy zwyczajnie są już nadszarpnięte przez ząb czas. Otóż aktualnie klienci, którzy szukają mieszkania do zamieszkania od razu, cenią sobie konkretny design. Wiele osób preferuje stylu skandynawski, ale też industrialny. W przypadku tego drugiego nawet z małego mieszkania można stworzyć loft i w ten sposób sprawić, że szybko i łatwo znajdziecie kupca.

Pomoc fachowca się przyda

Oczywiście nie ma się co oszukiwać, sprzedaż mieszkania nie jest łatwa. Jest czasochłonna, stresująca, ale też trzeba spotykać się z niezdecydowanymi klientami, którzy nie wiedzą czego szukają, a jeżeli już są zainteresowani, to zwyczajnie proponują niską cenę. Ale w myśl zasady, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać zawsze można zdecydować się na pewne rozwiązanie, a dokładnie warto zatrudnić agenta nieruchomości. I tutaj warto udać się do pośrednictwa nieruchomości. Warszawa jest miastem, w którym wiele osób zatrudnia specjalistów, gdyż dzięki temu udaje im się szybciej sprzedać mieszkanie, a przy tym prowizje płacą rzecz jasna po sprzedaży. Dzięki temu na pewno unikną sporo stresu.

Mieszkanie otwarte – stwórz właściwy klimat

Zapewne słyszeliście już o mieszkaniach czy domach otwartych. Takie zjawisko cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych Ameryki, ale i w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Dzięki niemu potencjalni klienci mogą obejrzeć mieszkanie, ale też zadać pytania. Jednocześnie Wy możecie je przygotować we właściwy sposób. Na pewno należy stworzyć właściwy klimat, a to oznacza, że trzeba sprawić, iż mieszkanie będzie zachwycać. Dodatki typu plakaty w antyramach są jak najbardziej wskazane. Do tego cicho powinna grać muzyka typu jazz, bo ona relaksuje. Oczywiście nie można zapomnieć o zapachu, który powinien być subtelny, ale wyczuwalny i to najlepiej wybrać taki, który tworzy prestiż wnętrza. Nie zapomnijcie jeszcze o poczęstunku. Na stoliku można ustawić małe buteleczki z wodą, ale też przekąski typu kanapeczki.

 

A gdy mieszkanie wymaga remontu, to czas go przeprowadzić

Prawda jest taka, że mieszkania do remontu bardzo trudno się sprzedają. Takie lokale cieszyły się popularnością dwie dekady temu, kiedy to mówiono, że najlepiej urządzić mieszkanie tak jak się chce. Ale teraz profil klienta znacząco się zmienił i jego oczekiwania też. I rzeczywiście oczekiwania są zdecydowanie większe. Klient szuka mieszkania, które jest stylowe i dopracowane, a zatem nie musi już nic remontować czy naprawiać. A dzięki temu może od razu w nim zamieszkać. Większość z nas jest zapracowanych, dlatego też szuka takiego rozwiązania, co rzecz jasna jest w pełni uzasadnione. Zatem jeżeli rzeczywiście mieszkanie nadaje się do remontu, to ten remont trzeba przeprowadzić trzymając się zasady, że styl industrialny czy skandynawski cieszą się dużą popularnością. A jeżeli sprzedajecie duże mieszkanie, to warto zastanowić się nad aranżacją w stylu glamour.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij