Jak odnowić wnętrze za niewielkie pieniądze

Jak odnowić wnętrze za niewielkie pieniądze?

Generalny remont nie zawsze musi być jedyną odpowiedzią na zmianę wnętrza. Czasem wystarczy kilka prostych zabiegów i niewielki lifting starych mebli, a może dodanie kilku nietuzinkowych dodatków, aby tchnąć nowe życie w wysłużone wnętrze. Odnowienie pomieszczenia nie musi dużo kosztować, wystarczy dobra koncepcja i odrobina pomysłowości. Jeśli tylko jesteś kreatywną osobą i masz zdolności manualne, możesz stworzyć coś niebanalnego, a jednocześnie praktycznego, co odnowi Twoje wnętrze i sprawi że poczujesz się w nim lepiej. Przedstawiamy pomysły na niedrogie metamorfozy wnętrza.

Jak uzyskać najlepszy efekt?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Zanim przystąpisz do działania, zastanów się jaki styl wnętrza jest najodpowiedniejszy dla Ciebie i Twoich bliskich. Pamiętaj również, że idealnie urządzone wnętrze oznacza nie tylko estetykę, ale również – jeśli nie przede wszystkim – funkcjonalność. W przypadku niewielkich mieszkań, dobrze również pomyśleć o maksymalnym wykorzystaniu wolnej przestrzeni na przechowywanie, pamiętając oczywiście o niezagracaniu. Duże znaczenie w pomieszczeniach ma też kolor ścian i ogólnie kolorystyka. Styl, którego się trzymasz narzuca z góry kolorystykę wnętrza. W przypadku wnętrz w stylu nowoczesnym, liczy się minimalizm, który przejawia się zarówno w kolorystyce, jak i w dodatkach. Króluje tu biel i czerń, przełamywana nieraz w dodatkach i dekoracjach. Jeśli urządzasz wnętrze w stylu skandynawskim, pamiętaj o zachowaniu spokojnej i ciepłej kolorystyki, a królują tu głównie szarości i biel. Wnętrza w stylu lat 60. potrzebują odrobinę przytupu w postaci kolorowych i geometrycznych dodatków, które wprowadzą nieco zamieszania i nietuzinkowego charakteru. W poszukiwaniu inspiracji warto przejrzeć tematyczne blogi czy serwisy wnętrzarskie, w których można również znaleźć praktyczne porady dotyczące samodzielnego wykonania prostych dekoracji i dodatków. 

Aby osiągnąć niebanalny charakter wnętrza, warto wykorzystywać w urządzaniu wnętrza unikalne dodatki, które można nabyć nie tylko w drogich sklepach wnętrzarskich czy meblowych, ale także na targach staroci czy na aukcjach internetowych. Koszt ich zakupu i ewentualnej renowacji może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Palety w domu?

Bardzo ciekawą alternatywą dla drogich mebli z salonów wnętrzarskich są meble z palet drewnianych, które można wykonać łatwo i niedrogo samodzielnie. Ze względu na to, że są one w całości wykonane z drewna, czyli bardzo trwałego surowca, mogą zostać wykorzystane powtórnie i niekoniecznie z pierwotnym przeznaczeniem. Mają one sporą nośność i bardzo solidną konstrukcję, a w razie uszkodzenia w transporcie czy podczas składowania na nich ciężkich ładunków mogą zostać naprawione i ponownie dopuszczone do obiegu. Bez względu na to, czy są to palety nowe czy używane, znakomicie sprawdzają się w tworzeniu mebli i dodatków do wnętrza, również dekoracyjnych. Należy jednak pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego palety używanej, najlepiej jeśli będziemy używać palety zakupione w składach czy hurtowniach. Unikajmy wykorzystywania palet niewiadomego pochodzenia, których stan może być na tyle kiepski że mogą być po prostu niebezpieczne w użytkowaniu.

Jak wybierać palety i ile kosztują?

Kupując palety, zwróć uwagę czy mają one odpowiednie atesty, gwarantujące ich jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Palety niepewnego lub nieznanego pochodzenia nie powinny być stosowane, ponieważ, jeśli są uszkodzone, w czasie użytkowania mogą się pęknąć, a ich konstrukcja – rozpaść się. Najstabilniejszą konstrukcję i najlepszą jakość mają europalety o standaryzowanych parametrach, których nośność i budowa odpowiadają przyjętym międzynarodowym normom. Łatwo je poznać po bardzo charakterystycznym symbolu EPAL, znajdującym się na lewym wsporniku. Ich koszt zakupu jest nieco większy w porównaniu z innymi paletami przemysłowymi. Tańsze są również palety używane, jednak ich jakość nie odbiega od jakości palet nowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij