Gdzie wziąć kredyt, kiedy bank nie chce ci go udzielić

Gdzie wziąć kredyt, kiedy bank nie chce ci go udzielić?

Bank, zanim udzieli kredytu, dokładnie sprawdza zdolność kredytową każdego klienta. To często skutkuje… decyzjami odmownymi. Gdzie wtedy starać się o przyznanie dodatkowych środków?

Gdzie po kredyt gotówkowy, a gdzie po pożyczkę?

Kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem przyznawanym na dowolny cel, tak samo, jak pożyczka gotówkowa. Musisz jednak wiedzieć o tym, jaka jest między nimi różnica. Według przepisów ustawy Prawo bankowe kredytów gotówkowych mogą udzielać wyłącznie banki i to na ściśle określonych warunkach. Natomiast kwestie związane z zaciąganiem pożyczek reguluje już Kodeks cywilny, określając, że mogą być one udzielane przez każdego, nawet osobę fizyczną, nieposiadającą działalności gospodarczej.

Czemu o tym piszemy? Ponieważ, będąc ścisłym, jeśli bank odmówi ci przyznania kredytu gotówkowego ze względu na zbyt niską zdolność, takiego produktu nie uzyskasz w żadnej innej instytucji finansowej. Zgodnie z przepisami, firmy pożyczkowe, parabanki w swojej ofercie mogą mieć pożyczki, a nie kredyty. Czy to dla ciebie coś zmienia? Tak naprawdę nie, ponieważ chodzi o bardzo podobny produkt, działający na tej samej zasadzie. Warto mieć jednak tego świadomość, szczególnie że niektóre firmy, w celach reklamowych, zamiennie stosują określenia kredyt oraz pożyczka. 

Skoro mamy już to wyjaśnione, sprawdź, co zrobić, gdy bank odrzucił twój wniosek.

Kredyt gotówkowy w banku

Nasza pierwsza rada brzmi: udaj się do innego banku. To, że w jednym miejscu wniosek został odrzucony, nie oznacza, że w innym będzie taka samo. Gdzie wziąć kredyt gotówkowy podpowiada Kredytexpress.pl, tam znajdziesz informacje o poszczególnych bankach, a także porady, jak poprawić zdolność kredytową.

Każdy bank bierze pod uwagę nieco inne kryteria podczas oceny zdolności kredytowej, a także przewiduje inne widełki, jeśli chodzi o wysokość dochodów, czy skalę obecnego zadłużenia. Ponadto może okazać się, że choć odrzucony zostanie wniosek o zobowiązanie na 30 000 zł, całkiem realną kwotą do uzyskania będzie 20 000 zł. Dlatego, gdy ci się nie uda, nie poprzestawaj na jednej ofercie. 

A co zrobić w sytuacji, gdy twoja zdolność jest niska lub wcześniej miałeś problemy ze spłatą zadłużenia i twoja historia w BIK całkowicie przekreśla szanse na kredyt gotówkowy?

Pozabankowa pożyczka gotówkowa 

Gdy bank nie chce ci udzielić kredytu, wyjściem z sytuacji może być zaciągnięcie pozabankowej pożyczki gotówkowej. Wiele parabanków, firm pożyczkowych w bardziej elastyczny sposób podchodzi do weryfikacji zdolności kredytowej. Dostępne są m.in. chwilówki i pożyczki na dowód, bez zaświadczeń o dochodach, pożyczki dla zadłużonych bez BIK i KRD, czy pożyczki dla bezrobotnych. 

Takie zobowiązania zwykle przyznawane są na niższe kwoty, do kilku tysięcy, choć, jeśli wykażesz lepszą sytuację finansową, możesz uzyskać nawet kilkanaście-, kilkadziesiąt tysięcy. Natomiast to, z czym musisz się liczyć, to gorsze warunki, niż w banku. Oznacza to wyższą prowizję czy oprocentowanie, czyli w praktyce, wyższy koszt zobowiązania. Ponadto dobrze jest mieć pewność, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę, inaczej odsetki za brak terminowości mogą być bardzo wysokie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij