Zadbaj o zaopatrzenie – top 5 rad dla krawcowej, właścicielki sklepu z odzieżą czy fanki ubrań vintage

Niezależnie czy jesteś krawcową, właścicielką sklepu z odzieżą, czy po prostu fanką ubrań vintage, musisz pamiętasz o tym, jak ważna jest jakość. Zatem zawsze nią trzeba się kierować, bo tylko jakość zawsze się obroni. Oczywiście musimy wspomnieć o tym, że dzięki niej będziecie prezentować się wyjątkowo dobrze bądź oferować wysoką jakość usług. Poznajcie więc top 5 rad i to dla wszystkich, także każdej z Was.

Rada 1 dla krawcowej

Nietrudno zauważyć, że usługi krawieckie cieszą się coraz większą popularnością. W końcu dzięki nim możemy sprawić, że dana odzież będzie idealnie leżała i rzeczywiście podkreślała zalety sylwetki, a ukrywała mankamenty. Nie bez znaczenia jest fakt, a raczej ma on bardzo duże znaczenie, iż często zamiast ciągle kupować nowe ubrania wolimy je przerabiać, bo dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić, wspieramy w ten sposób przyrodę i nie generujemy tak duże ilości śmieci. Dlatego też naszą pierwszą radę kierujemy do krawcowych. Otóż powinnyście zadbać o dobre maszyny, ale też właściwe nici. Absolutnym must have są choćby nici do overlocka, które rzecz jasna muszą być mocne i trwałe. Tylko wtedy macie pewność, że przeszyte ubrania będą się świetnie prezentować.

Rada 2: dla właścicielki sklepu z odzieżą

Na rynku odzieżowym jest bardzo duża konkurencja i to fakt niezaprzeczalny. Dlatego też, chcąc utrzymać się na nim, trzeba zaoferować klientkom nie tylko dobrą jakość ubrań, ale też szeroki wybór. Jednocześnie wszystkie ubrania powinny być stylowe. Wszak nie ilość, lecz styl mają znaczenie. Dlatego w sklepie powinna znaleźć się odzież wyselekcjonowana, czyli to, co trafia na półki wpisuje się w kanony mody, albo też jest vintage. Nie ma sensu także upychać nadmiaru rzeczy, bo wtedy klientki nie są w stanie nic znaleźć. Ale to nadal nie koniec, bo powinnyście też zadbać o odpowiedni wystrój wnętrza, w końcu nie od dziś wiadomo, że w pięknych wnętrzach lepiej robi się zakupu i przebywanie w nich jest zdecydowanie przyjemniejsze. A to na pewno dla wielu klientek ma duże znaczenie. Tutaj musimy jeszcze wspomnieć o samym zaopatrzeniu i pamiętajcie, aby wspierać polskich przedsiębiorców. Możecie rzecz jasna także wybierać ubrania z rynku europejskiego czy amerykańskiego, ale kluczem do dobrego samopoczucia jest to, aby nie pochodziły one z rynku, gdzie do szycia wykorzystuje się dzieci.

Rada 3: fanki ubrań vintage

Jeżeli jesteś miłośniczką vintage i cenisz ubrania w tym stylu, to świetnie. W końcu dzięki nim możesz się wyróżnić, ale też pokazać swoją osobowość. Ale pamiętaj, aby zachować umiar i kupować tylko takie ubrania, które rzeczywiście Ci się przydają. Warto np. dawać nowe życie starym rzeczom i chodzić do sklepów z odzieżą używaną, gdzie możecie znaleźć naprawdę duży wybór. Oczywiście możesz też kupować w butikach i tutaj pamiętaj, że jeżeli dana rzecz Ci się znudzi, to nie wyrzucaj jej, lecz spróbuj ją sprzedać bądź przerobić. A jeżeli spodnie na kolanach się wytarły, to nic nie stoi na przeszkodzie by je naprawić, a przy tym ozdobić. Wystarczy tylko udać się do krawcowej, która przyszyje świetną łatkę, ale i może ozdobić je cekinami.

Rada 4: dla wszystkich was brzmi: nie windowanie cen

Niezależnie czy sprzedajcie używane ubrania, bo Wam się znudziły, prowadzicie sklep z odzieżą, czy jesteście krawcowymi, nie powinnyście w żadnym wypadku windować cen. Jest to nie tylko nieuczciwe, ale też sprawi, że bardzo szybko stracicie klientów, w końcu nikt nie chce być oszukiwany.

Rada 5: dla wszystkich Was: terminowość się liczy

Poza tym, że nie należy windować cen, nie można również nie dotrzymywać terminów. Jeżeli powiecie klientowi, że naprawicie dane ubranie, czy wyślecie sprzedaną odzież bądź zamówicie dla klientki daną rzecz, to musicie przestrzegać terminów. Przede wszystkim dlatego, że wypada, ale i tak trzeba. Oczywiście jeżeli tego nie zrobicie, to możecie stracić klientele.

A na końcu przypominamy jak ważna jest uprzejmość i zwyczajne bycie miłym. Chętnie odpowiadajcie na wszystkie pytania i nigdy nie pokazujcie znudzenia. Swoją postawą także jesteście wizytówką tego, czym się zajmujecie. Koniecznie więc zastosujcie nasze rady w praktyce.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij