W zdrowym ciele, zdrowy duch

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Jak istotne w naszym życiu jest zdrowie, o tym z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Szybkie tempo życia, stres, krótki sen i brak ruchu – wszystko to sprawia, że coraz częściej zaczynamy narzekać na swoje zdrowie. Organizm daje nam znać, aby zwolnić
i zmienić tryb życia. Pytanie – jak to zrobić? Zacznij od opracowania planu zmian dotychczasowych nawyków na zdrowsze.

Postaw na aktywność fizyczną

Jeżeli do tej pory jedyny Twój ruch w ciągu dnia ograniczał się do przejścia korytarzem w firmie z pokoju do pokoju lub wyjście do sklepu po pieczywo – najwyższy czas na zmianę! Zacznij od niewielkiego wysiłku, tak by stopniowo przyzwyczajać do niego organizm. Po przebudzeniu wykonaj kilkuminutowe rozciąganie całego ciała. Uchyl okno, zrób kilka przysiadów, skoncentruj się na oddychaniu. Stopniowo staraj się wydłużać długość treningu. Pamiętaj o systematyczności – to klucz do sukcesu. Zapomniałaś o warzywach na obiad? Zostaw w domu kluczyki do samochodu i spróbuj szybkiego marszu do sklepu. Wracasz z pracy autobusem? Wysiądź o jeden przystanek wcześniej i wróć do domu spacerem. Szybko zauważysz rezultaty!

Zmień dietę

Poranek rozpocznij od filiżanki wody. Oczyści organizm z toksyn i zaspokoi pragnienie. Jedz mniejsze porcje, rozłożone na 5 posiłków w ciągu dnia. Postaw na warzywa i owoce. Pamiętaj o zasadzie – 5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Jednym z nich może być sok, najlepiej domowej roboty. W jego przygotowaniu pomoże Ci wyciskarka do owoców. Różne modele, wraz z opisem znajdziesz pod poniższym linkiem www.4winds.pl/ranking-wyciskarek-wolnoobrotowych/. Ogranicz, a najlepiej wyrzuć ze swojego jadłospisu słodycze. Pamiętaj, że cukier nie bez powodu nazywany jest „białą śmiercią”. Jego nadmiar w organizmie nie tylko wpływa niekorzystnie na naszą skórę, przyspieszając jej starzenie się, ale i powoduje tycie, pogorszenie stanu uzębienia, a nawet przyczynia się do rozwoju groźnych chorób. Jeżeli uwielbiasz słodki smak, postaw na bakalie, czy słodkości domowej roboty. Nie pij napojów gazowanych, a ostatni posiłek staraj się jeść około 2-3 godzin przed snem.

Pamiętaj, że zdrowe ciało potrzebuje także odpowiedniej regeneracji. Dlatego tak ważne jest, aby po ciężkim dniu zadbać o odpowiedni wypoczynek. Wywietrzona przed snem sypialnia, ciepła kąpiel oraz ulubiona, relaksująca książka tuż przed snem, będą gwarancją spokojnej nocy. Zadbaj o to, aby tuż przed zaśnięciem nie korzystać z telefonu czy komputera. Zamiast tego możesz włączyć relaksacyjną muzykę, zamknąć oczy i przywołać piękne wspomnienia.

Twój organizm będzie Ci wdzięczny!

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij