Uzdatnienie wody ze studni – różne sposoby filtracji

Woda na co dzień używana jest do różnych czynności, takich jak mycie, kąpiel, prysznic, sprzątanie, gotowanie, pranie. Bez względu na to, czy używamy jej do celów użytkowych, pielęgnacyjnych czy kulinarnych, powinna być najlepszej jakości. Woda z własnego ujęcia, jakim jest studnia głębinowa bez filtracji jest gorszej jakości, nie nadaje się do użytku. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?

Jak uzdatnić wodę ze studni?

W pierwszej kolejności powinniśmy przeprowadzić badanie, które pozwoli na ocenę jakości wody. Dowiemy się, jakich szkodliwych składników należy się z niej pozbyć. Można skontaktować się ze stacją Sanitarno-Epidemiologiczną (Sanepid) lub prywatnym laboratorium. Dostarcza się próbkę wody i czeka na wyniki badania. Powinien je przeanalizować specjalista. Fachowa interpretacja wyników pozwoli na lepszy dobór sposobu filtracji wody.

Uzdatnianie wody ze studni przy pomocy filtrów

Wyniki badania pozwolą na wybór odpowiednich filtrów, które pomogą w uzdatnieniu wody ze studni głębinowej. Popularnym sposobem jest zastosowanie filtracji mechanicznej. W celu jej przeprowadzenia umieszcza się filtry wykonane ze stali nierdzewnej albo z tworzywa. Dzięki nim przepływająca woda przechodzi przez tzw. podstawowy etap filtracji. Pozbywamy się z niej kamienia kotłowego, rdzy oraz piasku. Taki filtr montuje się u wejścia instalacji wodociągowej. Tuż za nim montuje się drugi filtr, który ma za zadanie usunąć z wody osady żelaza i manganu. Zastosowanie tego typu filtra znacząco poprawia kolor wody. Nie tworzą się zacieki na bateriach, a ponadto woda traci metaliczny posmak. Jest bardziej przyjemna w spożyciu i zdrowsza. Trzecim rodzajem urządzenia do uzdatniania wody ze studni są filtry zmiękczające. Mają one za zadanie usunąć z wody związki, które przyczyniają się do utwardzenia wody. Osadzający się kamień najczęściej niszczy urządzenia sanitarne. Trochę więcej o uzdatnianiu wody ze studni,  znajdziesz tutaj.

W celu uzdatnienia wody ze studni głębinowej warto skontaktować się z profesjonalną firmą, która od lat działa w tej branży. Fachowe poradnictwo, dobór i montaż filtrów przyczynią się do znaczącego poprawienia jakości wody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij