Rynek pierwotny w Białymstoku – wady i zalety

Dzisiaj szukając idealnego miejsca do życia, coraz częściej rezygnujemy z wielkich metropolii, na rzecz miast, dających poczucie bezpieczeństwa i domowego spokoju. Do jednych z nich należy Białystok. Chociaż to stolica Podlasia, to jednak na jego korzyść przemawiają liczne tereny zielone oraz zaangażowanie w budowanie miasta przyjaznego rodzinom. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, z którego dowiesz się na co zwrócić uwagę rozważając zakup mieszkania na rynku pierwotnym w Białymstoku.

Zalety i wady kupowania mieszkania na rynku pierwotnym

Spośród zalet można wymienić m.in.:

  • Możliwość zaprojektowania mieszkania od początku do końca według własnego gustu.
  • Nowoczesną infrastrukturę budynku (windy, komórki lokatorskie, garaże podziemne), a co za tym idzie wygodę.
  • Niższe koszty utrzymania mieszkania w nowym budownictwie. Dzieje się tak dlatego, że nowe budownictwo nie jest obciążone składkami na fundusz remontowy. Można również liczyć na niższe opłaty za ogrzewanie, ze względu na zastosowanie innowacyjnej izolacji cieplnej.
  • Estetyczne sąsiedztwo. Na nowych osiedlach budynki zachowane są w jednej stylistyce. Dzięki temu tworzą one tzw. miasteczko w mieście. Znajduje się tam również z reguły dużo zieleni.

Sprawdź rynek pierwotny w Białymstoku już dzisiaj i znajdź idealne mieszkanie dla siebie i swojej rodziny!

Do wad z kolei możemy zaliczyć:

  • Szybką dezaktualizację ofert sprzedaży: nowe mieszkania wyprzedają się jeszcze nim dobrze pojawią się na rynku. W konsekwencji wybór jest ograniczony. To, co dobre szybko znika, więc można ten „minus” poczytywać niejako za zaletę.
  • Budowanie nowoczesnych inwestycji coraz częściej poza centrum miasta. W takiej sytuacji należy więc brać pod uwagę dojazd. Jednak dla wielu osób stanowi to zaletę – cisza, spokój i czas tylko dla siebie i rodziny.
  • Nowym inwestycjom może towarzyszyć hałas: zwłaszcza, gdy w bliskim sąsiedztwie urządzają się nowi lokatorzy bądź wspólnota rozbudowuje osiedle.
  • Ryzyko czy budynek powstanie: chociaż obecnie istnieje szereg rozwiązań prawnych, które mogą nas zabezpieczyć przed takim obrotem spraw, to wciąż pojawia się taka obawa wśród osób rozważających kupno własnego mieszkania. Dlatego tak ważne jest dokładne sprawdzenie oferty oraz korzystanie z renomowanych i cieszących się zaufaniem portali sprzedaży. Wtedy zakup wymarzonego „M” to czysta przyjemność!

Sprawdź rynek pierwotny w Białymstoku na morizon.pl

Dlaczego warto zamieszkać w Białymstoku?

Chociaż miejsc w Polsce, gdzie można zamieszkać nie brakuje, to jednak Białystok wydaje się idealnym miejscem do tego. Dlaczego? Ponieważ wygrywa w licznych rankingach i badaniach, w których jest oceniany jako miejsce, w którym żyje się lepiej niż w innych, tego wielkości miastach.

Doceniła to m.in. Komisja Europejska, która zadała pytanie o to, gdzie warto wśród europejskich miast rozważyć osiedlenie się. W ankiecie pytano m.in. o bezpieczeństwo, edukację, czystość czy jakość powietrza. Białystok zajął wysokie, 19. miejsce, wyprzedzając tym samym takie metropolie jak Londyn, Barcelona, Praga czy Paryż.

Aerial view of Branicki Palace in Bialystok, Poland

Dodatkowo miasto to zajęło 1. miejsce w rankingu tygodnika Wprost „Najlepsi są wszechstronni”, w którym doceniono go przede wszystkim za rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych, przekraczających łącznie 100 kilometrów oraz ogromną powierzchnie terenów zielonych.

Miasto to zajęło również 6. miejsce w kategorii „Kapitał ludzki i styl życia” oraz 8. w kategorii „Strategia przyciągania Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych” rankingu Polskich Miast przyszłości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij