Pochodzenie masażu tantrycznego powiązane jest z cywilizacjami i społecznością, w których akt seksualny nie był tematem tabu, a wręcz odgrywał szczególną rolę w ich życiu. Pochodzi on z Indii, gdzie wszelkie inicjacje seksualne były nauczane w świątyniach budowanych dla bóstw płodności, a cała seksualność oraz jej akt były poświęcane bóstwu lub nawet bogom, którzy w zamian mieli zsyłać na ludzi płodność.

Czym jest masaż tantryczny?

masaż tantrycznyMasaż tantryczny to technika skupiająca się na głębokim, całkowitym relaksie, odprężeniu i zapomnieniu. Jest jednocześnie techniką, która łączy ciało i umysł w jedno aby w pełni osiągnąć odczuwanie tego, co dobierane jest wszelkimi zmysłami. Jedną z głównych idei tego typu masażu, jest uwolnienie energii seksualnej, która jest największą, życiową energią. W momencie blokowania tego typu energii, rozwój ludzki jest zahamowany, a co za tym idzie – jego postrzeganie jest skrępowane. W przypadku profesjonalnego wykonania masażu tantrycznego, przynosi on ukojenie, uspokojenie w przypadku stresu a nawet prowadzi do zmniejszenia bólu fizycznego. Tak jak większość masaży, jego celem jest zniwelowanie konkretnego problemu, a głównym zadaniem tego konkretnego masażu jest zadawanie przyjemności oraz zwiększanie energii cielesnej.

Na czym polega masaż tantryczny i jak go wykonać?

Głównym założeniem masażu tantrycznego jest brak wstydliwych czy grzesznych miejsc, a każdy element ciała zasługuje na uwagę oraz akceptację. Do każdego fragmentu ciała osoba masująca powinna podejść z pełnym skupieniem i uwagą. W trakcie sesji, osoba masowana odczuwa przyjemne doznania, od relaksu poprzez przyjemne napięcie, które jest rozładowywane odpowiednią techniką masażu. Ważnym elementem jest fakt, że rytuał przebiega w ciszy i pozwala skupić się na czerpaniu z przyjemności i korzystania z chwili.

świece masaż tantrycznyRozpoczęciem masażu jest nauka odpowiedniego, tantrycznego oddechu który umożliwia osiągnięcie pełni relaksu, energii oraz odczuwania jej przepływu w ciele. Niezbędnym jest odpowiednie przywitanie. Masaż powinien odbywać się na wygodnym, dużym materacu który zapewni komfort zarówno osoby masowanej, jak i masażyście. Ciało powinno zostać nasmarowane ówcześnie przygotowanymi, specjalnymi, aromatycznymi olejkami, a następnie powinno zostać masowane zgodnie z przepływem energii cielesnej. Jest to idealny sposób na wyciszenie się, pozbycie wszelkich blokad i akceptację swojego ciała. Jest to masaż, który poprzez relaks i wyciszenie może przejść do pełnego podniecenia zwieńczonego satysfakcją seksualną. Dodatkowo, zarówno osoba masowana jak i masująca podczas trwania czynności powinna być naga, ponieważ tradycja masażu tantrycznego tego nakazuje. W czasach starożytnych tego typu masaże były wykonywanie we właśnie taki sposób, jako forma oddawania czci bóstwom a jednocześnie ukazanie siły witalnej oraz naturalności.

Masaż tantryczny – dla kogo?

Masaż tantryczny jest czymś bardzo intymnym i osobistym. W tego typu sytuacjach potrzebne jest bezgraniczne zaufanie do masażysty. Do tego typu masażu bardzo często trudno jest się przekonać osobom które nie akceptują swojego ciała czy są zamknięte w sobie i nieśmiałe, ponieważ ten rodzaj masażu jest wykonywany nago. Ważne jest, aby przed masażem została przeprowadzona rozmowa w której osoba, która będzie masowana jasno określiła i ustaliła granice, do jakich masażysta może się posunąć i jakich nie może przekroczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj