Masaż tantryczny - historia i technika wykonania

Masaż tantryczny – historia i technika wykonania

Pochodzenie masażu tantrycznego powiązane jest z cywilizacjami i społecznością, w których akt seksualny nie był tematem tabu, a wręcz odgrywał szczególną rolę w ich życiu. Pochodzi on z Indii, gdzie wszelkie inicjacje seksualne były nauczane w świątyniach budowanych dla bóstw płodności, a cała seksualność oraz jej akt były poświęcane bóstwu lub nawet bogom, którzy w zamian mieli zsyłać na ludzi płodność.

Czym jest masaż tantryczny?

masaż tantrycznyMasaż tantryczny to technika skupiająca się na głębokim, całkowitym relaksie, odprężeniu i zapomnieniu. Jest jednocześnie techniką, która łączy ciało i umysł w jedno aby w pełni osiągnąć odczuwanie tego, co dobierane jest wszelkimi zmysłami. Jedną z głównych idei tego typu masażu, jest uwolnienie energii seksualnej, która jest największą, życiową energią. W momencie blokowania tego typu energii, rozwój ludzki jest zahamowany, a co za tym idzie – jego postrzeganie jest skrępowane. W przypadku profesjonalnego wykonania masażu tantrycznego, przynosi on ukojenie, uspokojenie w przypadku stresu a nawet prowadzi do zmniejszenia bólu fizycznego. Tak jak większość masaży, jego celem jest zniwelowanie konkretnego problemu, a głównym zadaniem tego konkretnego masażu jest zadawanie przyjemności oraz zwiększanie energii cielesnej.

Na czym polega masaż tantryczny i jak go wykonać?

Głównym założeniem masażu tantrycznego jest brak wstydliwych czy grzesznych miejsc, a każdy element ciała zasługuje na uwagę oraz akceptację. Do każdego fragmentu ciała osoba masująca powinna podejść z pełnym skupieniem i uwagą. W trakcie sesji, osoba masowana odczuwa przyjemne doznania, od relaksu poprzez przyjemne napięcie, które jest rozładowywane odpowiednią techniką masażu. Ważnym elementem jest fakt, że rytuał przebiega w ciszy i pozwala skupić się na czerpaniu z przyjemności i korzystania z chwili.
świece masaż tantrycznyRozpoczęciem masażu jest nauka odpowiedniego, tantrycznego oddechu który umożliwia osiągnięcie pełni relaksu, energii oraz odczuwania jej przepływu w ciele. Niezbędnym jest odpowiednie przywitanie. Masaż powinien odbywać się na wygodnym, dużym materacu który zapewni komfort zarówno osoby masowanej, jak i masażyście. Ciało powinno zostać nasmarowane ówcześnie przygotowanymi, specjalnymi, aromatycznymi olejkami, a następnie powinno zostać masowane zgodnie z przepływem energii cielesnej. Jest to idealny sposób na wyciszenie się, pozbycie wszelkich blokad i akceptację swojego ciała. Jest to masaż, który poprzez relaks i wyciszenie może przejść do pełnego podniecenia zwieńczonego satysfakcją seksualną. Dodatkowo, zarówno osoba masowana jak i masująca podczas trwania czynności powinna być naga, ponieważ tradycja masażu tantrycznego tego nakazuje. W czasach starożytnych tego typu masaże były wykonywanie we właśnie taki sposób, jako forma oddawania czci bóstwom a jednocześnie ukazanie siły witalnej oraz naturalności.

Masaż tantryczny – dla kogo?

Masaż tantryczny jest czymś bardzo intymnym i osobistym. W tego typu sytuacjach potrzebne jest bezgraniczne zaufanie do masażysty. Do tego typu masażu bardzo często trudno jest się przekonać osobom które nie akceptują swojego ciała czy są zamknięte w sobie i nieśmiałe, ponieważ ten rodzaj masażu jest wykonywany nago. Ważne jest, aby przed masażem została przeprowadzona rozmowa w której osoba, która będzie masowana jasno określiła i ustaliła granice, do jakich masażysta może się posunąć i jakich nie może przekroczyć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij