Konfigurator Dell – wybierz odpowiedni serwer dla swojej firmy

Serwery Dell to niezawodne urządzenia, powszechnie wykorzystywane z firmach z każdego sektora. Cechują nie niezwykłą wytrzymałością, a zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w serwerze pozwala znacznie zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo gromadzonych danych. Jak wybrać odpowiedni serwer dla firmy?

Dell – serwery typu rack bądź tower

Serwery Dell dedykowane są firmom z każdej branży. Urządzenia o doskonałej jakości, cechują się niezwykłą niezawodnością. Bez problemu radzą sobie nawet w najbardziej wymagających warunkach – np. środowisku informatycznym. Stosunkowo niewielki sprzęt występuje w dwóch formach – obudowie typu rack bądź tower. Pierwszy serwer przystosowany jest do umieszczania w specjalnych szafach serwerowych, które znajdują się w dużych serwerowniach. Pomieszczenia te wykorzystywane są zazwyczaj przez duże firmy, które dysponują ogromną ilością sprzętów i urządzeń. Serwer o budowie tower przypomina tradycyjny komputer PC. Istnieje możliwość umieszczenia go również w szafie serwerowej, jednak postawić go możemy także bezpośrednio na podłożu.

Segment serwerów premium o najwyższej jakości

Serwery premium, pochodzące od czołowego producenta na rynku, wzbogacone są o innowacyjne rozwiązania. Model tower doskonale sprawdzi się w firmach, którym zależy na ciągłym rozwoju. Procesor Intel Xeon SP znacznie zwiększa wydajność obliczeniową. Urządzenie wyposażone jest także w specjalny kontroler, który umożliwia zdalne sterowanie sprzętem. Dodatkowo pozwala również konfigurować serwer, a w razie jakichkolwiek problemów bądź trudności naprawę. Model rack wyróżnia się zmaksymalizowaną pamięcią masową i zautomatyzowanym rozwiązywaniem rutynowych działań. Określone parametry oraz funkcje uzależnione są bezpośrednio od typu serwera, na jaki firma się zdecyduje.

Jak dobrać serwer do możliwości firmy?

Konfigurator Dell stworzony został z myślą o firmach, które nie są pewne, na jaki model urządzenia się zdecydować. Indywidualne dobranie serwera pozwala znaleźć sprzęt maksymalnie dopasowany do potrzeb i wymagań każdej firmy. Pomoc ta jest zatem nieoceniona, bowiem w przypadku źle dobranego sprzętu, korzyści z posiadanego serwera nie byłyby zmaksymalizowane. Zawsze możliwe jest także poproszenie specjalistów o pomoc, wówczas otrzymamy pewność, że serwer na pewno spełniał będzie swoje podstawowe funkcje, a tym samym bezpośrednio wpływać będzie na zwiększenie zysków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij