przyczepki rowerowe

Jak znaleźć najlepszą przyczepkę rowerową?

Nie tylko samochód może ciągnąć za sobą przyczepkę, bo można wybrać również taką do roweru i to nie zwykłą, a przeznaczoną do przewożenia dzieci. W ten sposób można utrzymywać aktywny tryb życia nawet przy tak intensywnych zmianach, jakie wiążą się z macierzyństwem. Jak zatem znaleźć najlepszą przyczepkę rowerową?

Odpowiednie koła i amortyzacja to podstawa przy wyborze przyczepek rowerowych

Na samym początku warto zwrócić uwagę na koła. Powinny być duże i pompowane. Pewnie zwróciliście uwagę na to, że bardzo często wózki do biegania mają trzy koła. Mniejsze z przodu, a większe z tyłu. Tak samo jest w przypadku przyczepki. Takie rozwiązanie w połączeniu z odpowiednią geometrią ramy zapewnia swobodę prowadzenia zarówno w biegu, jak i w czasie marszu, a także równe toczenie się podczas jazdy. Musisz wiedzieć, że przyczepki rowerowe są wielofunkcyjne i sprawdzają się także w czasie spaceru, biegu, a nawet śnieżnej zimy, w której czasie zamieniają się w śnieżne pojazdy na płozach. Koła w połączeniu z amortyzacją, a także odpowiednim bieżnikiem gwarantują właściwą przyczepność podczas jazdy nawet w trudnym terenie. Nie musisz zatem obawiać się, że przyczepka nie sprawdzi się w lesie czy na kamienistej ścieżce, bo świetnie sobie na niej poradzi. Zatem swoim rowerem z dzieckiem nie musisz jeździć tylko po asfalcie.

 

Zwróć uwagę na kwestie bezpieczeństwa – pasy, ograniczoną wywrotność, oświetlenie, a także zabezpieczenia antykradzieżowe

Przyczepność przyczepki rowerowej do drogi bez wątpienia wpływa na bezpieczeństwo jazdy z dzieckiem. Ale czynników jest zdecydowanie więcej. Otóż jednym z nich są 5-punktowe pasy, które bezwzględnie zawsze powinny być zapięte i to ciasno, tak samo, jak w przypadku fotelika samochodowego. Samo siedzenie można ustawić w różnych pozycjach i zapewnić dziecku komfort, dzięki temu będzie mogło nawet zasnąć. Dobre trzymanie się drogi sprawia, że przyczepki rowerowe mają ograniczoną wywrotność. Zatem w razie niebezpiecznego zdarzenia czy nawet wywrotki roweru przyczepka powinna pozostać stabilna. W przeciwieństwie do klasycznego wózka przyczepka wyposażona jest w tylne światło, które zapewnia widoczność wtedy, gdy zmrok szybko zapada. Ponadto każda przyczepka powinna być wyposażona w odblaski, które także zwiększają widoczność. Niemniej jednak warto w miarę możliwości nie jeździć z dzieckiem po zmierzchu. Jeśli zdecydujecie się na przyczepki rowerowe Thule to zyskacie świetną ochronę przed kradzieżą. Przyczepka wyposażona jest w opatentowaną blokadę, która uniemożliwia odczepienie jej przez osoby trzecie.

 

Regulowane siedzisko i osłona przed słońcem i deszczem dla komfortu dziecka, czyli regulowany daszek

Każda przyczepka rowerowa musi być odpowiednio wentylowana. Najlepsze modele posiadają odpinane daszki, które w czasie niepogody chronią dziecko przed deszczem, a przy palącym słońcu przed jego skutkami Oczywiście trzeba pamiętać, że trening z dzieckiem można odbywać w temperaturze, która nie jest upalna, ani też zbyt mroźna. Zatem na bieżąco trzeba monitorować pogodę i wychodzić na przejażdżkę rowerową z dzieckiem wtedy, gdy się poprawi. Latem najlepiej jeździć rano, z kolei zimą około południa. Oczywiście, gdy dziecko jest małe to aktywność trzeba dopasować do jego rytmu dnia. Dobre przyczepki rowerowe są wyposażone jeszcze w dodatkowe akcesoria, o których warto dowiedzieć się więcej.

 

Torba na zakupy i łatwy do czyszczenia materiał – sprawdź właściwości i wyposażenie

Bez wątpienia na wszystkie akcesoria dziecięce, ale i produkty zakupione w sklepie sprawdzi się dołączona do przyczepki torba na zakupy. Powinna być pojemna, by pomieściła wszystko, co niezbędne. Istotne znaczenie ma także materiał samej przyczepki, który powinien być łatwy w czyszczeniu, w końcu przyczepki rowerowe poruszają się nie raz w bardzo trudnych warunkach.

Należy oczywiście zwrócić uwagę także na rozmiar przyczepki rowerowej. Jeśli macie dzieci, między którymi jest rok różnicy lub bliźniaki, to wybierzcie przyczepkę podwójną, w której będą mogły siedzieć razem. Przykładowo przyczepki Thule pozwalają na przewożenie dwójki dzieci do 22 kg wagi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij