Folia grzewcza pod płytki – nowoczesny i skuteczny sposób ogrzewania domów

olia grzewcza pod płytki to popularne określenie folii, która w rzeczywistości umieszczana jest pod wylewką. Najczęściej korzysta się z niej w nowych budynkach, które właśnie powstają, czyli tam, gdzie wylewki mają dopiero zostać wykonane.

To nowoczesny i bardzo efektywny sposób ogrzewania zarówno małych, jak i dużych nieruchomości. Dzięki tzw. folii grzewczej pod płytki istnieje również szansa na obniżenie kosztów ogrzewania przy zachowaniu jego efektywności.

Jak działa folia grzewcza pod wylewkę?

Folia grzewcza umieszczona pod wylewką może być zastosowana w każdym pomieszczeniu w domu. Jej działanie opiera się na działaniu grzejnika akumulacyjnego, oczywiście w połączeniu z wylewką cementową lub anhydrytową. Charakterystyczny jest tu proces nagrzewania, w ramach którego ciepło jest dokładnie, równomiernie rozprowadzone po całej płaszczyźnie posadzki. Efektem tego jest ciepła podłoga, która daje efekt domowej płyty grzewczej, dzięki której odpowiednia temperatura zapewniona jest w każdym pomieszczeniu. 

Co więcej, folia grzewcza przez długi czas utrzymuje stabilną temperaturę posadzki, a to zwiększa komfort jej użytkowania. Ciepło oddawane jest bezwładnie, a czas trwania tego procesu jest długi, dzięki czemu możemy cieszyć się z pełnej wygody korzystania z folii grzewczej pod wylewką i odpowiednią temperaturą w domu. 

Jaka podłoga do folii grzewczej pod wylewkę?

Jedno z pierwszych pytań, które przychodzi na myśl przy decyzji o wyborze folii grzewczej jako swojego systemu ogrzewania, jest pytanie o rodzaj podłogi. Pierwszą ważną informacją jest to, że podłogowe materiały wykończeniowe mogą mieć zarówno formę klejoną do wylewki, jak i formę pływającą. Oznacza to, że do wykończenia swojego domu możemy wybrać takie podłogi jak:

  • Płytki ceramiczne;
  • Okładziny kamienne;
  • Drewno klejone;
  • Podłogi warstwowe pływające;
  • Panele laminowane;
  • Panele winylowe;
  • Wykładziny dywanowe;
  • Wykładziny PCV;
  • Posadzki żywiczne;
  • Mikrocement.

Właściwie można wykorzystywać wszystkie materiały, które przygotowane są do ogrzewania podłogowego. To oznacza, że nie trzeba w żaden sposób ograniczać się przy aranżacji wnętrz. 

Czy folia grzewcza pod wylewkę jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo użytkowania systemu ogrzewania to priorytet, ale również bezbłędny montaż. Folia grzewcza HD-EPL jest grubsza, a jej struktura jest odpowiednio wzmocniona. Dzięki temu użytkowanie jest w pełni bezpieczne, a montaż może przebiegać płynnie i sprawnie. Bez obaw można ją umieszczać na całej powierzchni pomieszczenia, z wyłączeniem obszarów pod stałą zabudową. 


 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij