Coś dla brodaczy i wąsaczy – poznajcie najmodniejsze stylizacje zarostu

Już dawno minęła moda na metroseksualnych facetów, aktualnie kobietom najbardziej podobają się brodacze i wąsacze. Oczywiście, aby wyglądać atrakcyjnie dla płci pięknej i dobrze się czuć, nie wystarczy tylko zapuścić zarostu, lecz trzeba wybrać taki, który będzie pasował. Warto zauważyć, że odpowiednio dobrany zarost pięknie konturuje rysy twarzy i zapewnia odpowiednie proporcje. Zatem, co wybrać?

Koziej bródce mówimy nie!

Jeżeli przyjdzie Wam do głowy zapuścić mały zarost, który zakrywa Wasz podbródek, to nawet jeżeli macie idealne rysy twarzy i piękne duże oczy, to nadal nie będziecie dobrze wyglądać, a więc kozim bródkom mówimy nie! Chyba, że nie chcecie wyglądać atrakcyjnie i odjąć sobie lat, to wtedy jak najbardziej możecie zdecydować się na tego typu zarost. Ale raczej sądzimy, że lepszym wyborem jest zarost typu szlachcic, a więc zapuszczenie wąsów i pasek zarostu na brodzie. Ten typ pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od kształtu twarzy i wieku. Oczywiście nawet odpowiednia stylizacja i dobre przycięcie takiego zarostu spełznie na niczym, jeżeli nie zadbacie o grubość i wygląd włosków. Otóż tutaj polecamy Wam artykuły dla posiadaczy brody w BeardMan.pl, gdzie znajdziecie kosmetyki nawilżające i stylizujące.

Kwadratowa twarz – co wybrać?

Mając kwadratową twarz należy przede wszystkim podkreślić linię żuchwy, a więc można zdecydować się właśnie na zarost typu szlachcic bądź też zapuścić bródkę wokół ust, która będzie tworzyć koło. Alternatywą jest także zarost a la van Dyke. A więc broda jest oddzielona od wąsów. Dzięki temu prezentujecie się bardziej tajemniczo, ale i nonszalancko. Pasować Wam będzie także dłuższa bródka, czy nawet broda, ale musi być równo przystrzyżona, nawilżona i pięknie pachnieć.

A gdy masz okrągłą twarz

Mężczyźni mający okrągłą twarz powinni starać się ją wysmuklić. A więc, aby tego dokonać najlepiej golić się pod kątem, ale wzdłuż kości policzkowych. Dodatkowo świetnie będzie prezentował się mocny i pełny zarost bądź też dłuższa broda i minimalnie krótsze boki. Także w tym przypadku można wybrać zarost a la van Dyke bądź zdecydować się na zarost typu twardziel. Broda, jak i wąsy są krótkie, ale bardzo starannie przystrzyżone. Należy także zwrócić uwagę na boki, które muszą być również krótko przycięte. Jeżeli chcecie się wyróżnić i podkreślić błękit swoich oczu, to polecamy Wam zarost typu Balbo. W tym przypadku najważniejsza jest bródka, która powinna być równa, a jej kształt tworzyć kotwicę. Z kolei bokobrody należy zgolić, natomiast wąsik powinien być dłuższy i opadać na linię ust. Jeżeli chcecie się odmłodzić, to polecamy zarost a la kotwica, a więc krótkie wąsy tworzące półkola są oddzielone od małej bródki przypominającej kotwicę.

A gdy masz podłużną twarz

W przypadku mężczyzn z podłużną twarzą ograniczenia tak naprawdę nie istnieją. Otóż świetnie prezentują się zarówno w brodzie, jak i wąsach, a także pasuje im ich połączenie. Musicie wiedzieć, że wąsy znowu wracają do łask i stają się absolutnym must have dla wielu mężczyzn, chociaż nie wszystkim pasują. Tak, jak już wspominaliśmy najlepiej prezentują się w przypadku panów z podłużną twarzą. Mogą oni zdecydować się na wąsy typy chevron, a więc krótki wąsik, delikatnie i równo przystrzyżony. Doskonale będą się prezentować także w trzydniowym zaroście, choć dla niektórych będzie to siedmiodniowy zarost, bo tak powoli im rośnie. Tutaj pamiętajcie, że najlepiej wygląda on u panów, którzy posiadają gruby i twardy zarost. Ciekawym i nonszalanckim wyborem jest wąs w kształcie podkowy. Także ciekawym wyborem jest oczywiście klasyczny wąski, który przycięty jest tuż nad górną wargą. Najlepiej prezentuje się, jeżeli dodatkowo macie wydatne, pełne usta. Możecie również przycinać brodę krócej. Z kolei zostawiać dłuższy wąsik, w czym także będziecie świetnie wyglądać.

Są oczywiście stylizacje brody i zarostu, których warto unikać, a zasadniczo trzeba unikać. Są to np. bokobrody, a więc długie baczki, które łączą się z wąsem. Nie polecamy Wam również brody w kształcie paska, czy zarostu na rapera, gdzie pasek zarostu biegnie wzdłuż szczęki i brody. Jeżeli chcecie dodać sobie lat i wyglądać niczym z innej epoki, to wystarczy tylko zdecydować się na wąsy i zarost a la rewolwerowiec, gdzie broda staje się gęstsza wraz z linią szczęki, z kolei włosy na wąsie są gęstsze, ale nie zasłaniają całej linii ust, co tworzy stosunkowo śmieszny efekt. Pamiętajcie też nie tylko zarostem żyje człowiek, a więc dobierzcie jeszcze odpowiednią fryzurę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij