5 powodów dlaczego warto przesiąść się z samochodu na rower

5 powodów dlaczego warto przesiąść się z samochodu na rower

Coraz więcej osób staje przed dylematem czy lepiej wybrać samochód czy rower. Oczywiście my należymy do teamu rower. Dziś przedstawimy Wam 5 powodów dlaczego warto przesiąść się właśnie z samochodu na jednoślad. Czas je poznać już teraz.

Powód pierwszy: oszczędność

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ceny benzyny są wyjątkowo wysokie. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w przypadku oleju napędowego. Nawet ceny gazu bardzo wzrosły. Dochodzi więc do tego, że zwyczajnie samochodem nie opłaca się jeździć. Jeżeli dojeżdżacie do pracy właśnie samochodem, to zapewne zauważyliście jak duże sumy każdego miesiąca wykładacie na paliwo. A do tego wszystkiego jeszcze dochodzą korki. Nie dość, że człowiek musi tyle płacić za paliwo, to jeszcze sporo czasu spędza w korkach. Trudno jest potem znaleźć czas dla siebie. Ale można to zmienić. Decydując się na nasze rozwiązanie, na pewno zaoszczędzicie pieniądze i czas. Tutaj polecamy Wam zamianę samochodu na rower. Gwarantujemy, że różnicę poczujecie bardzo szybko. Na jednośladzie możecie ominąć korki i w ten sposób zyskacie więcej czasu dla siebie. Przeszkodą nie jest nawet brak Waszej kondycji. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać rower elektryczny, który posiada wspomaganie.

Powód drugi: ekologia i zdrowie

Wiele mówi się na temat zdrowego stylu życia. Ale trudno go praktykować, gdy wszędzie, nawet do sklepu dojeżdża się samochodem. Na szczęście można to zmienić wybierając rower. Jazda na nim pozwoli pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale też utrzymać prawidłową masę ciała. Do tego wzmocnicie pracę mięśni. A jeżeli jesteście w wieku około 50 lat, to jazda na rowerze jest zalecana także w profilaktyce antyżylakowej. Oczywiście musimy też wspomnieć, że samochody przyczyniają się do dużego zanieczyszczenia powietrza, co jest bardzo odczuwalne. Czas więc zrobić coś dobrego dla siebie, innych i ekologii. Zrezygnowanie z samochodu na rzecz roweru jest świetnym pomysłem. Warto więc wcielić go w życie, tym bardziej że można tak dużo zyskać.

Powód trzeci: koszty naprawy

Nie tylko benzyna jest droga. Koszty naprawy samochodu mogą naprawdę obciążyć budżet. A wiadomym jest to, że samochód „lubi” psuć się w najmniej oczekiwanym momencie. Prawda jest też taka, że nawet małe naprawy bywają bardzo kosztowne. Do tego trudno jest znaleźć dobrego mechanika, który nie winduje cen. Na szczęście w przypadku roweru sytuacja jest zupełnie inna. Dobry serwis rowerowy można łatwo znaleźć. Nie musicie też obawiać się o koszty naprawy jednośladu, bo te są bardzo niskie. Wystarczy tylko przejrzeć w serwisie rowerowym cennik, by się o tym przekonać. Rowerem więc bez problemu możecie dojeżdżać do pracy czy jeździć na długie wycieczki. Raz na jakiś czas wystarczy tylko sprawdzić stan techniczny roweru. Możemy Wam polecić naprawę rowerów w Białystoku.

Powód czwarty: moda i wygoda

W naszym zestawieniu argumentów przemawiających na korzyść roweru nie może zabraknąć tego dotyczącego właśnie mody. Jazda na rowerze jest zwyczajnie modna i trzeba przyznać, że jest to naprawdę fajna i udana moda w przeciwieństwie do tej na e-papierowy. Musimy też wspomnieć, że na rowerze możecie wjechać do każdego miasta, w przeciwieństwie do samochodu. Coraz więcej miast zakazuje wjazdu do centrum samochodów na olej napędowy. Do tego wszystkiego rower niemal w każdym mieście możecie wypożyczyć i koszty są niskie. Możecie też kupić swój jednoślad, który wcale nie jest drogi i bez problemu możecie go zostawić w bezpiecznym miejscu, choćby podczas robienia zakupów. W przypadku samochodu sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo znalezienie miejsca na parkingu bywa denerwujące i czasochłonne.

Powód piąty: przyjemność

Jazda na rowerze jest też przyjemna i trzeba przyznać, że jest to przyjemność jakich mało. Podczas wysiłku wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, co oznacza, że możecie poczuć większą radość. Niewątpliwie Wasze samopoczucie będzie lepsze. Rowerem możecie dojeżdżać do pracy nawet w deszczu czy zimą. Wystarczą tylko dobre błotniki i opony z tzw. kolcami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij