Dibond, drewno czy może panele drewnopodobne – jaki materiał warto wybrać na elewację domu?

Jaka elewacja domu będzie najlepsza? Cóż, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo wszystko zależy od Waszych oczekiwań i stylu jaki preferujecie, a także domu jaki posiadacie. Jednak my pomożemy Wam w wyborze i przedstawimy Wam zalety i wady najmodniejszych obecnie rozwiązań. Czas dowiedzieć się więcej o elewacji z dibondu, drewna, ale i paneli drewnopodobnych. Ale nim do tego przejdziemy, już teraz wspomnimy, dlaczego warto zlecić projektowanie elewacji profesjonalistom.

Projektowanie elewacji, czyli Twój wybór na 5

Wybranie materiału na elewacje to jedna rzecz, choć nader ważna, ale czas zobaczyć, jak będzie wyglądał efekt finalny. Cóż, można to sobie wyobrazić, ale chyba każdy wie, jak działa wyobraźnia, która często zawodzi. Dlatego też warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się projektowaniem elewacji. Tym bardziej że takie projektowanie nie jest drogie. Otóż po znalezieniu firmy, która się tym zajmuje wysyłacie do niej wiadomość bądź kontaktujecie się z przedstawicielem telefonicznie. Zostaniecie poproszenie o wysłanie zdjęć waszej nieruchomości z różnej strony. Przedstawiciel firmy skontaktuje się z wami i porozmawia o oczekiwaniach, stylu, jaki preferujecie i materiałach, które się Wam podobają. I właśnie na podstawie takiego briefu przygotuje dla Was projekt. Jednak przygotuje też drugi projekt w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie. Potem macie możliwość naniesienie jeszcze poprawek i gotowe. Taka opcja jest nader opłacalna i rzeczywiście możemy Wam ją polecić. Skoro to już wiadome, to teraz przejdźmy do poznania właściwości i zalet, a także wad różnych materiałów elewacyjnych.

 

Dibond – trwały i niezawodny

Są takie rozwiązania, które można uznać niemal za idealne, bo łączą w sobie walory praktyczne, jakościowe i mają dobrą cenę. Jeżeli szukacie takiego materiału, to zachwyci Was dibond. Otóż płyty dibondowe wykonane są z dwóch warstw aluminium. Są one połączone polietylenowym rdzeniem o niskiej gęstości. To teoria, która pewnie może niezbyt wiele mówić, zatem przejdźmy to konkretów. Płyty dibondowe są trwałe, mocne i odporne na korodowanie. Do tego nie bledną pod wpływem promieni UV. Są też odporne na wilgoć czy duże opady deszczu. Jeżeli sądzicie, że na tym zalety się kończą, to nic bardziej mylnego, bo dibond cechuje też duża wytrzymałość mechaniczna i odporność na uderzenia. A przy tym płyty mają większą sztywność niż płyty PCV. Wybierając taki materiał na elewacje macie pewność, że zyskacie bardzo nowoczesną elewację, która wpisuje się w stylistykę high-tech. Jednocześnie płyty dibondowe odmienią nawet stary dom i dodadzą mu ultra nowoczesnego, a wręcz luksusowego charakteru.

 

Drewno – piękno i wysoka cena

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że drewno jest jednym z najpiękniejszych materiałów. Widoczne na jego powierzchni słoje oraz sęki zachwycają i stworzą unikalny rysunek. Elewacja w drewnie wpisuje się w kolonialny styl, ale i skandynawski, choć można uzyskać także styl góralski czy retro. Taka elewacja szczególnie sprawdza się w przypadku domów starszych, ale i takich ze spadzistymi dachami. Jednocześnie o ile trudno jest znaleźć wady dibondu, tak wady drewna już występują. Na pewno jest to cena, która jest stosunkowo wysoka. Do tego materiał nie jest odporny na wilgoć i pod jej wpływem butwieje. Oczywiście, aby temu zapobiec koniecznie trzeba regularnie go impregnować. Ale drewno nie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Piękno, jakie zapewnia elewacji jest rzeczywiście nie do opisania.

A może płyta drewnopodobna? Czy to dobry wybór?

Cóż tutaj zdania są podzielone, bo z jednej strony płyta drewnopodobna jest estetyczna, ale jednak choć przypomina prawdziwe drewno to nim nie jest. To trochę tak jak z wyrobem czekoladopodobnym, bo niby przypomina czekoladę, ale zjeść go nie można, bo jest tak niesmaczny. Zatem to zrozumiałe, że płyta drewnopodobna nigdy nie będzie tak piękna, jak drewno i elewacja nie zyska tak wspaniałego charakteru. Ale z drugiej strony jest znacznie tańsza i też odporniejsza na warunki atmosferyczne. Dobrze sprawdza się w połączeniu z tynkiem w kolorze czy też ewentualnie jako dodatek do boni.

Wybór pozostawiamy Wam, ale na pewno z naszymi radami będzie on łatwiejszy i szybszy. A przy tym efekt finalny przerośnie Wasze oczekiwania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij